LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Microchip i Acacia współpracują przy udostępnieniu zoptymalizowanych systemów terabitowych połączeń centrów danych

Firmy udostępniają interoperacyjny ekosystem koherentnej optyki, który może usprawnić rozwój połączeń centrów danych i systemów transportu miejskiego.

Microchip

źródło: Microchip

Najnowsze architektury centrów danych i zwiększony ruch powodują, że rosną również wymagania dotyczące przepustowości między centrami danych. Aby sprostać temu wyzwaniu, twórcy systemów muszą usprawnić nową generację rozwiązań transportowych 1,2 Tbps (1,2 T) w szerokim zakresie konfiguracji klientów. Wymaga to, aby dzisiejsze terabitowe urządzenia Ethernet PHY i moduły koherentnej optyki współdziałały ze sobą w sieciach połączeń centrów danych (DCI) i sieciach transportu miejskiego. Microchip Technology ogłosił dziś, że współpracował z firmą Acacia w celu zademonstrowania czwartej generacji interoperacyjności między rodziną META-DX2 Ethernet PHY firmy Microchip a Coherent Interconnect Module 8 (CIM 8) firmy Acacia.

Nowe możliwości wynikające ze współpracy firm

Interoperacyjne urządzenia obu firm umożliwiają wprowadzenie rozwiązań o niskim poborze mocy, zoptymalizowanych pod kątem przepustowości, skalowalnych dla podłączanych układów optyki w sieciach DCI i transportowych. Zapewniają trzy kluczowe korzyści, ponieważ wspólnie umożliwiają realizację muxponderów (multiplikujących transponderów) o dużej pojemności i wielu szybkościach dla platform transportu optycznego:

  • Zoptymalizowana przepustowość DCI: rodzina META-DX2, poprzez swoją META-DX2+ PHY, wykorzystuje unikatową funkcję Lambda Splitting do dzielenia klientów 400 GbE lub 800 GbE na wiele długości fal napędzanych przez moduły CIM8. Maksymalizuje to przepustowość między centrami danych w konfiguracjach szybkości, takich jak 3×800 GbE/2×1,2 Tbps lub 5×400 GbE/2×1,0 Tbps.
  • Zmniejszone ryzyko projektowe: Microchip i Acacia wspólnie zweryfikowały pomyślną interoperacyjność SerDes do 112G na pasmo dla klientów Ethernet i OTN, co zmniejsza wymagania dotyczące walidacji projektu i kwalifikacji systemu.
  • Lepsze wsparcie dla pełnej przepustowości i pracy z wieloma prędkościami. Funkcje crosspoint i gearbox META-DX2+ umożliwiają modułom klienckim 100 GbE do 800 GbE łączenie się z pełną przepustowością z modułami CIM8.

– Ta interoperacyjność rozszerza długoletnie partnerstwo z Acacia, aby przyspieszyć i zoptymalizować budowę sieci optycznych gotowych na AI i przetwarzanie w chmurze, jednocześnie zmniejszając ryzyko rozwojowe dla naszych klientów — powiedział Maher Fahmi, wiceprezes działu biznesowego komunikacji Microchip. – Nasz META-DX2 to pierwsze rozwiązanie tego typu, które integruje 1,6 T szyfrowania, agregację portów i podział Lambda w najbardziej kompaktowym urządzeniu 112G PAM4 na rynku.

Dzięki zweryfikowaniu współpracy modułów koherentnych CIM 8 firmy Acacia z urządzeniami META-DX2 firmy Microchip uważamy to za solidne rozwiązanie, które skraca czas wprowadzania systemu na rynek” — powiedział Markus Weber, starszy dyrektor ds. zarządzania linią produktów DSP w firmie Acacia. – Kompaktowy rozmiar i wydajność energetyczna naszych modułów koherentnych CIM 8 zostały zaprojektowane, aby pomóc operatorom sieci wdrażać i skalować przepustowość łączności DWDM o dużej przepustowości między centrami danych i w sieciach transportowych.

Źródło: informacje prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!