LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Artykuły

Darmowe środowisko programistyczne Keil dla mikrokontrolerów Holtek ARM Cortex-M0/M0+

Dzięki współpracy firmy Arm Keil i Holtek dostępna jest bezpłatna pełna wersja Arm Keil MDK dedykowana dla mikrokontrolerów Holtek HT32 – ARM Cortex-M0/M0+ bez limitów.

Keil MDK to kompletne środowisko programistyczne dla serii urządzeń opartych na mikrokontrolerach ARM Cortex-M. MDK zawiera Keil Studio, µVision IDE i debugger, kompilator ARM C/C++ oraz niezbędne komponenty middleware.

JM elektronik

Środowisko Keil MDK obejmuje:

ARM FuSa RTS – zestaw certyfikowanych pod kątem bezpieczeństwa komponentów oprogramowania dla urządzeń Cortex-M, który obejmuje RTX RTOS, bibliotekę C, CMSIS-Core i rejestrator zdarzeń. Natywnie integruje się z Keil MDK i jest certyfikowany do użytku z kompilatorem ARM C/C++ pod kątem bezpieczeństwa. Takie podejście upraszcza projektowanie i walidację systemu oraz pozwala zaoszczędzić czas na rozwój i certyfikację aplikacji końcowej.

Adaptery debugowania ULINK – pozwalają programować, debugować i analizować aplikacje wbudowane.

  • Adapter ULINKpro zapewnia wysoką wydajność strumieniowego przesyłania śledzenia instrukcji.
  • ULINKplus umożliwia pomiar mocy i automatyzację testów.
  • ULINK2 jest najlepszym wyborem do podstawowego debugowania Arm i starszych architektur.

Dzięki Keil MDK migracja z układów innych producentów na mikrokontrolery Holtek serii HT32 będzie znacznie łatwiejsza. Dodatkowo Keil MDK znacznie upraszcza prototypowanie oraz programowanie aplikacji dla konstruktorów, którzy znają już mikrokontrolery Cortex M innych producentów.

Holtek świetnie się sprawdza w dużych i bardzo dużych wolumenach produkcji. Podstawowe cechy serii HT32:

  • Napięcie zasilania od 1,65V typowo 2,5-5,5V;
  • Częstotliwość taktowania od 20MHz do 60MHz;
  • Przemysłowy zakres temperatur pracy -40°C do 85°C.

Dostępne są także narzędzia, programatory ISP/IAP i płyty ewaluacyjne.

JM elektronik

Więcej informacji: JM elektronik

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!