LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Już niedługo jednodniowe targi TEK.day w Gdańsku – co szykuje dla branży Łukasz Jaeszke?

Tymczasem na portalu LinkedIn widzimy, jak organizator Łukasz dwoi się i troi: skrzętnie zamiata podłogę, biega z wiaderkiem i szmatą, szuka stolików oraz wystawców kilka tygodni przez terminem. A wszystko to dzieje się wokół tajemniczej czerwonej sofy, która stoi na środku dużej hali, gdzie mają się odbyć targi. Zza tej sofy wyskakuje też jak królik z kapelusza Sebastian Mąkowski, dyrektor ds. marketingu produktów w firmie Rutronik, oznajmiając, że już jest gotowy (film wyemitowany również na portalu LinkedIn). Podobnie gotowy jest Łukasz, siedzący w swobodnej pozie na tejże sofie i zapraszający wszystkich do sprawdzenia szczegółów (baner promujący TEK.day, publikowany kilka tygodni temu na portalu Tek.info.pl).

A jakie to szczegóły? Przekonamy się już niebawem, bo już 26 września.

Łukasz Jaeszke, właściciel portalu Tek.info.pl i organizator targów TEK.day

Aż 220 wystawców!

Hala będzie pękała w szwach, chociaż tym razem przestrzeni dla wystawców i odwiedzających będzie znacznie więcej niż podczas poprzedniej edycji. Swoje stoliki będą miały tam kluczowi dystrybutorzy komponentów, maszyn stosowanych w produkcji PCBA i wiele innych firm projektujących i wytwarzających urządzenia elektroniczne. Firma Rutronik – jak informował Sebastian Mąkowski, tym razem siedząc na czerwonej sofie – stworzy osobną strefę, gdzie będzie można spotkać 20 firm, które nie są dostępne nigdzie indziej.

Rutronik System Solution

Firma Rutronik, globalny dystrybutor komponentów, zaprezentuje podczas targów ofertę światowych producentów podzespołów elektronicznych. W niektórych przypadkach będzie to unikalna możliwość osobistego kontaktu z przedstawicielami firm oraz uzyskania kompleksowego wsparcia technicznego i handlowego. Wśród zaproszonych wystawców znajdą się Adamtech, Advantech, AMS Osram, Epson, Infineon, Intel, JAE, Kyocera AVX, Littelfuse, MaxLinear, Molex, Nordic Semiconductor, Panasonic, Recom, Samwha, Swissbit, Vishay oraz Yageo.

Dieter Weiss. Źródło: TEK.day

Gość specjalny

Bogaty program targów w Gdańsku uświetni Dieter Weiss, właściciel najbardziej rozpoznawalnej firmy analitycznej w europejskiej branży EMS – in4rma oraz jeden z kluczowych współpracowników IPC. Wystąpi o 11.30 na dużej sali wykładowej, mieszczącej 300 osób. Podzieli się swoją ogromną wiedzą o branży EMS. Tradycyjnie też wystąpi Jacek Małecki – jak czytamy na stronie TEK.day – mistrz łączenia kropek, ze swoim Forum Elektroniki Polskiej i wykładem pt. „Dlaczego Polska jest najlepszym miejscem do inwestycji w branży elektronicznej?” o godz. 13.00. Zaraz potem zaprezentuje programy wsparcia branży półprzewodnikowej w UE i USA.
Natomiast raport o dorobku i perspektywach rozwoju przemysłu półprzewodnikowego w Polsce przedstawią partnerzy targów z Invest in Pomerania i PAIH – Agnieszka Szweda i Mikołaj Trunin (10.45 duża sala wykładowa). Raport został opracowany m.in. przez Łukasza Jaeszke, doświadczonego ekonomistę i uważnego obserwatora rynku elektroniki w Polsce.

Jacek Małecki. Źródło: TEK.day

Konferencja IPC Day Europe w przeddzień targów

25 września odbędzie się spotkanie osób reprezentujących kluczowe firmy EMS z całej Europy, sygnowane przez IPC, dedykowane dla kadry zarządzającej. Niestety nie wszyscy będą mogli w nim uczestniczyć, ale Łukasz Jaeszke obiecał zrelacjonować przebieg konferencji. Odwiedzający natomiast będą mogli porozmawiać indywidualnie z uczestnikami IPC Day EMS Europe na stoiskach ich firm następnego dnia.

Jeden dzień to za mało

W tym roku na jednodniowe targi TEK.day przyjadą wystawcy z Austrii, Belgii, Chin, Danii, Francji, Holandii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii i Włoch. Robi się międzynarodowo, a nawet światowo, zważywszy na obecność przedstawicieli Chińskiej Republiki Ludowej i Tajwanu. Ciekawe, jak na obecność konkurencji z Chin zareagują polskie i europejskie firmy.
Równolegle z wizytami na stoiskach, odwiedzający będą mogli uczestniczyć w wykładach, które będą odbywały się jednocześnie w dwóch salach. Organizator Łukasz przygotował sześć i pół godziny merytorycznych wystąpień, a dodatkowo konkurs z nagrodami.

Wykłady

Wstęp na wszystkie wykłady, podobnie jak na targi, jest wolny. Na dużej sali, już z samego rana, bo o 8.30, wystąpi Tomasz Utkowski z EMC4B, opowiadając o wymaganiach kompatybilności elektromagnetycznej w sektorze kosmicznym. O godzinie 9.15 Jarosław Klofczyński z Rochester Electronics przedstawi cykle życia komponentów elektronicznych, od momentu wprowadzenia na rynek do wycofania z produkcji. O 10.00 Ewa Załupska wystąpi z prelekcją o tym, jak być liderem, z którym inni chcą pracować. O 12.15 Paweł Kaczyński z Future Electronics przedstawi przyszłość automatyki domowej. Natomiast o 14.30, Michał Hałas z GRUPY ODITK, będzie przekonywał, na ile ważne jest projektowanie elektroniki pod kątem montażu.

Na małej sali z rana o godz. 8.30 będzie można posłuchać o LoRaWAN. Bartosz Olesiński z Indesmatech przytoczy trochę teorii i wiele praktycznych zastosowań. O 9.15 Marcel Teller z WELLER TOOLS, opowie o lutowaniu ręcznym 4.0. Marcin Mierzejewski z firmy Dacpol wystąpi o 10.00 z wykładem o zarządzaniu ciepłem w elektronice z wykorzystaniem płynnych i półpłynnych materiałów. O godz. 10.45 Mariusz Piękoś z Arizo poruszy temat materiałów ekranujących w kompatybilności elektromagnetycznej. Po krótkiej przerwie, o 12.15 wystąpi Michał Koda z firmy Elmark, z wykładem o AI w przemyśle – Vision Control i Video Management System. O 13.00 Barbara Ligenza wraz ze Sławomirem Ligenza z Blelektronik opowiedzą o zarządzaniu ciepłem w układach elektronicznych. Paweł Orzeszko z proALPHA Polska, o 14.30, będzie przekonywał w swoim wykładzie o zarządzaniu strukturą produktu (BOM), że branża elektroniczna i elektryczna potrzebują czegoś więcej, niż tylko ERP.

W międzyczasie, w sali nr 3 odbędzie się dyskusja panelowa na temat perspektyw rozwoju przemysłu półprzewodnikowego w Polsce, z udziałem przedstawicieli PAIH, Intel, DCD, Vigo Photonics, Synopsys (TBC), moderowana przez Invest in Pomerania.

Wobec tak interesującego programu, wielu rozdartym trudnym wyborem uczestnikom przydałby się zmieniacz czasu Hermiony z książki o Harrym Potterze.

Patroni i partnerzy

Głównymi patronami są Polski Fundusz Rozwoju S.A. oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu, należąca do Grupy PFR. Patronem merytorycznym jest Tomasz Utkowski i jego firma EMC for Business, znana ze specjalistycznych szkoleń dla firm, działów B+R i produkcyjnych.
Patronami medialnymi są Elektronika Praktyczna oraz portal Mikrokontroler.pl

Dowiedz się więcej i zarejestruj!

 

Redaktor naczelna portalu Mikrokontroler.pl