LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

QNA Technology zrealizuje kolejną dostawę kropek kwantowych dla dużego klienta przemysłowego z USA

QNA

Źródło: QNA

Spółka QNA Technology przyjęła do realizacji kolejne zamówienie od klienta z USA na dostawę niebieskich kropek kwantowych. Zamówienie ma wartość 19,8 tys. USD netto i jest to kolejna partia materiału do zaawansowanych testów R&D realizowanych przez amerykański koncern.

– Kolejne, szóste płatne zamówienie od naszego partnera z USA jest potwierdzeniem, że nasze materiały spełniają oczekiwania klienta pod względem uzyskiwanych parametrów oraz potrafimy szybko i elastycznie reagować na jego potrzeby technologiczne. Klient wykonuje z naszym materiałem testy pod kątem użycia ich w urządzeniach mobilnych typu smart-watch. To zamówienie jest dla nas ważne strategicznie, ponieważ poszerza zakres naszej współpracy z parterem i dotyczy rozpoczęcia testów naszych materiałów w zakresie ich wykorzystania w nowej aplikacji, w wyświetlaczach do gogli do rozszerzonej rzeczywistości. Rozpoczęcie nowego projektu jest m.in. wynikiem lipcowej wizyty w naszej spółce przedstawiciela partnera z USA odpowiedzialnego za ten projekt, który miał także okazję ocenić nasz potencjał produkcyjny zaznajamiając się z naszą eksperymentalną linią pilotażową. Zainteresowanie naszym produktem w kolejnym polu aplikacyjnym zwiększa nasze szanse na długofalową współpracę z naszym partnerem oraz zwiększa szanse na wspólną komercjalizację naszych materiałów w aplikacji microLED – mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A.

Podpisany list intencyjny z klientem z USA określa cele oraz zakres współpracy między QNA Technology a klientem zaplanowane na około 12 miesięcy. Dotychczas dla klienta zostało zrealizowanych 6 zamówień materiałów w postaci niebieskich kropek kwantowych/niebieskich tuszów kwantowych (w tym 5 płatnych). Głównym obszarem wykorzystania materiałów QNA po stronie klienta jest opracowanie prototypów wyświetlaczy w technologii microLED. Po zakończeniu testów amerykański partner rozważa zmianę formy współpracy na umowę o wspólnym rozwoju technologii (Joint Development Agreement), a w przypadku gdy serie prototypowe finalnych urządzeń spełnią kryteria technologiczne i rynkowe będzie chciał uruchomić produkcje pilotażową.

Więcej informacji: informacje prasowe

 

 

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!