Kitron będzie produkował elektronikę do pocisku JSM dla Kongsberg Defence & Aerospace
Kitron otrzymał zamówienie o wartości około 73 mln NOK (ponad 26 mln PLN) obejmujące elektronikę do pocisku Joint Strike Missile (JSM) dostarczanego przez Kongsberg Defence & Aerospace („KONGSBERG”).

Kongsberg Defence & Aerospace („KONGSBERG”) otrzymał 70 mln USD w ramach modyfikacji wcześniej przyznanego kontraktu na pociski rakietowe Joint Strike, zgodnie z oświadczeniem Departamentu Obrony USA. Modyfikacja zwiększa łączną wartość nominalną kontraktu do 208 mln USD. Prace będą wykonywane w Kongsberg w Norwegii i mają zostać zakończone w 2027 roku. Źródło: Kongsberg Defence & Aerospace
– Kitron od dawna aktywnie angażuje się w program JSM, a to zamówienie znacznie zwiększa nasz portfel zamówień związanych z tym niezwykle ważnym systemem uzbrojenia. Cieszymy się, że KONGSBERG po raz kolejny zwrócił się do Kitron o nasze usługi w tym rozwijającym się segmencie rynku – powiedział Hans Petter Thomassen, VP Nordics & North America.
Dostawy w ramach nowego zamówienia mają rozpocząć się w 2026 roku. Produkcja będzie odbywać się w zakładzie Kitron w Arendal w Norwegii.
JSM to pocisk manewrujący odpalany z powietrza, opracowany w oparciu o sprawdzoną i nowoczesną technologię programu Naval Strike Missile (NSM), dla którego Kitron świadczy również usługi produkcji elektroniki.
Kitron jest skandynawską firmą świadczącą usługi produkcji elektroniki dla sektorów łączności, elektryfikacji, przemysłu, urządzeń medycznych oraz obronności / lotnictwa. Grupa prowadzi działalność w Norwegii, Szwecji, Danii, na Litwie, w Niemczech, Polsce, Czechach, Indiach, Malezji, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia około 2 400 pracowników, a jego przychody w 2024 r. wyniosły 647 mln EUR.
Źródło: materiały prasowe