LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

TI wprowadza najmniejszy na świecie mikrokontroler

Firma Texas Instruments wprowadziła najmniejszy na świecie mikrokontroler. Nowy układ rozszerza kompleksowe portfolio TI mikrokontrolerów Arm® Cortex®-M0+ MSPM0. Obudowa MSPM0C1104 ma powierzchnię zaledwie 1,38 mm2. Projektanci urządzeń elektronicznych mogą więc skutecznie bez uszczerbku dla wydajności optymalizować przestrzeń PCB w zastosowaniach takich jak medyczne urządzenia noszone na ciele i elektronika osobista.

MSPM0C1104 firmy TI w obudowie ma powierzchnię zaledwie 1,38 mm2

W przypadku małych systemów, takich jak słuchawki douszne i sondy medyczne, przestrzeń płytki jest cennym zasobem. Dzięki dodaniu najmniejszego na świecie MCU, nasze portfolio MCU MSPM0 zapewnia nieograniczone możliwości zapewniające inteligentniejsze, bardziej odczuwalne doświadczenia w naszym życiu codziennym — powiedział Vinay Agarwal, wiceprezes i dyrektor generalny MSP Microcontrollers w TI.

Dzięki ponad 100 niedrogim MCU, portfolio MCU MSPM0 firmy TI oferuje skalowalne konfiguracje analogowych urządzeń peryferyjnych w chipie i szereg opcji obliczeniowych. Pozwala to zwiększyć możliwości wykrywania i sterowania w projektach wbudowanych. TI zaprezentował te układy na targach Embedded World 2025 organizowane w Norymberdze w Niemczech.

Mała obudowa, duże możliwości

Konsumenci nieustannie domagają się, aby przedmioty elektroniczne codziennego użycia, takie jak elektryczne szczoteczki do zębów i rysiki, zapewniały więcej funkcji na mniejszej powierzchni i przy niższym koszcie. Aby wprowadzać takie innowacje, inżynierowie coraz częściej poszukują kompaktowych, zintegrowanych komponentów, które umożliwiają im dodawanie funkcji przy jednoczesnym zachowaniu miejsca na płytce. Rozmiar WCSP o ośmiu wyprowadzeniach wynosi 1,38 mm2, jest to zatem idealne rozwiązanie do takich zastosowań.

Mikrokontroler ma 16 KB pamięci, 12-bitowy 3-kanałowy przetwornik analogowo-cyfrowy, 6 uniwersalnych pinów wejścia/wyjścia. Jest zgodny ze standardowymi interfejsami komunikacyjnymi, takimi jak Universal Asynchronous Receiver Transmitter (UART), Serial Peripheral Interface (SPI) i Inter-Integrated Circuit (I2C). Zintegrowanie dokładnych, szybkich komponentów analogowych w najmniejszym na świecie mikrokontrolerze daje inżynierom elastyczność w utrzymaniu wydajności obliczeniowej ich systemów wbudowanych bez zwiększania rozmiaru płytki.

Skaluj od małych do dużych projektów przy użyciu pojedynczego portfolio MCU

Mikrokontrolery MSPM0 firmy TI oferują opcje obudów zgodnych ze sobą pin-to-pin, a także zawierają zestawy funkcji używanych do obsługi pamięci, współpracy z układami analogowymi i zapewniające wystarczającą moc obliczeniową do zastosowań w elektronice osobistej, urządzeniach przemysłowych i motoryzacyjnych. Ceny układów przy zakupie 1000 sztuk zaczynają się od 0,16 USD, portfolio obejmuje inne małe obudowy. Ta optymalizacja i integracja funkcji w całym portfolio pomagają inżynierom projektować produkty dowolnej wielkości, jednocześnie zmniejszając koszty i złożoność ich systemów.

W ramach wsparcia dla projektantów kompleksowy ekosystem TI obejmuje zoptymalizowany zestaw programistyczny dla wszystkich mikrokontrolerów MSPM0, sprzętowy zestaw programistyczny do szybkiego prototypowania, projekty referencyjne; i podsystemy, które są przykładami kodu dla typowych funkcji MCU. Narzędzie Zero Code Studio firmy TI umożliwia użytkownikom konfigurowanie, rozwijanie i uruchamianie aplikacji MCU w ciągu kilku minut bez kodowania. Inżynierowie mogą wykorzystać ten ekosystem do skalowania projektów i ponownego wykorzystywania kodu bez konieczności wprowadzania znaczących modyfikacji sprzętowych lub programowych. Oprócz tego ekosystemu, portfolio MCU MSPM0 firmy TI jest wspierane przez rosnące inwestycje firmy TI w wewnętrzne zdolności produkcyjne w celu obsługi przyszłego popytu.

Źródło: informacje prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!