LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Rozszerzony program ARM DesignStart

Program ARM DesignStart od roku 2010 zapewnia szybki dostęp do procesorów IP firmy ARM. Dwa lata temu program Design Start został rozszerzony na procesory Cortex-M0, co umożliwiło opracowanie wielu bardzo wydajnych, autorskich układów typu System-on-Chip (SoC). Teraz ARM rozszerza zakres programu DesignStart, aby w szerszym zakresie umożliwić projektantom tworzenie swych układów SoC, a także wspomóc twórców innowacyjnych rozwiązań, którzy chcą wprowadzić nowe pomysły na rynek szybko i przy minimalnym ryzyku.

Rozszerzony program DesignStart oferuje:

  • Wprowadzenie procesorów Cortex-M3, najbardziej popularnej serii procesorów ARM Cortex-M3
  • Utrzymany dostęp do procesorów Cortex-M0, aby objąć jak najszerszy zakres systemów wbudowanych.
  • Eliminację wstępnych opłat licencyjnych i ewaluacyjnych, co obniża ryzyko i pozwala uzależnić opłaty od sukcesu produktu.
  • Natychmiastowy dostęp do bezpłatnego pobrania umożliwiającego ewaluację i projektowanie prototypów. Dostępne procesory pozwalają na rozpoczęcie komercyjnych projektów dzięki prostej, pobieranej licencji.
  • Skrócony czas rozpoczęcia produkcji dzięki internetowemu dostępowi do środowiska ARM CoreLink SDK-100, sprawdzonego rozwiązania do obsługi IP systemów i podsystemów.
  • Dziesięciokrotnie wyższą produktywność programistów dzięki podsystemowi CoreLink SSE-050 i zweryfikowanej zgodności systemu mbed OS. To ułatwia także zarządzanie i skalowanie bezpiecznych produktów IoT.
  • Usługi wspomagania projektowania świadczone przez ARM i zatwierdzone przez tą firmę ośrodki projektowe. Również te firmy, które „chcą po prostu otrzymać układ” mogą odnieść korzyść ze specjalnie zaprojektowanego układu SoC.
  • Ciągły dostęp do bibliotek zawierających tysiące fizycznych układów IP, co pozwala na bardzo szybką i efektywną implementację układów w krzemie.

Na rynek wprowadzono już ponad 20 miliardów układów wykorzystujących procesory Cortex-M0 i Cortex-M3, z czego połowę w ostatnich kilku latach. Popularność tych procesorów wynika z ich wszechstronności, bardzo małych rozmiarów, a także niskiego zużycia mocy pozwalającego na stosowanie ich również w systemach bez baterii, wykorzystujących energię otoczenia. Procesory Cortex-M0 mogą zmieścić się na powierzchni przekroju ludzkiego włosa. Przykłady innowacyjnych systemów wykorzystujących te procesory można znaleźć w hubie innowacji ARM.

Dzięki możliwości natychmiastowego rozpoczęcia projektu, kompletnej platformie systemowej obniżającej ryzyko projektowe, przetestowanemu oprogramowaniu i braku opłat wstępnych za IP procesorów ARM lub podsystemów można szybko wprowadzić innowacyjny produkt na rynek przy minimalnym ryzyku. Nawet w przypadku sprzedaży milionów urządzeń całkowity koszt licencji nie będzie przekraczał typowej pensji inżyniera.

Firma ARM stara się wspierać niezwykłe pomysły i rozwiązania opracowane przez społeczność użytkowników DesignSmart i zachęca do kontaktu.

Dodatkowe informacje

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!