[WARSZAWA] Konferencja Data Science Summit
W dniach 17-18 listopada 2022 roku odbędzie się konferencje Data Science Summit. Jest to najstarsza i największa w Europie Środkowo-Wschodniej niezależna konferencja poświęcona data science.

Podczas szóstej edycji wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję podzielić się wiedzą w zagadnieniach od analizy i przetwarzania (w tym big data) poprzez zagadnienia implementacyjne, aż po wizualizację i tematykę zarządzania. Uczestnicy mają do wyboru aż 13 ścieżek tematycznych, a także ponad 120 prelekcji przeprowadzonych przez ekspertów. Dwudniowe wydarzenie podzielono na dwie części: 17.11 konferencja odbędzie się ONLINE i będzie składać się z serii wystąpień, dyskusji i sesji Q&A odbywających się na żywo. Natomiast drugiego dnia wydarzenie odbędzie się już w tradycyjnej formie, w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie.
Konferencji towarzyszy wystawa Data Science EXPO, na którym dostępni będą przedstawiciele czołowych pracodawców i dostawców usług IT / data science. Wystawa będzie trwać przez oba dni w odpowiednich dla dnia formułach. Podczas wystawy będzie można także umówić się na spotkania z wystawcami, których termin i temat można umówić z wyprzedzeniem.
Dostępne są nadal bilety na konferencję. Aktualnie w sprzedaży są bilety z trzeciej puli, które można nabyć do 14 listopada. W razie potrzeby organizator uruchomi 15.11 czwartą pulę, ale odbędzie się to pod warunkiem dostępności miejsc.
Więcej informacji oraz możliwość zakupu biletu na stronie https://dssconf.pl/

LIDROTEC i TRUMPF przyspieszają proces cięcia struktur krzemowych w branży półprzewodnikowej
Rapidise staje się światowym liderem w branży elektronicznej dzięki dziesięciokrotnemu wzrostowi przychodów
Polska i Niemcy wzmacniają współpracę kolejową. Impuls dla rozwoju transgranicznej mobilności i sieci kolei dużych prędkości w UE 


![https://www.youtube.com/watch?v=kmvM5hVSzCM Piata już edycja konferencji Hardware Design Masterclasses dla elektroników zaskoczyła frekwencją, tym bardziej, że spotkanie było dwudniowe. Film jest krótką relacją z wydarzenia, bazującą na wypowiedziach prelegentów. [materiał redakcyjny] Zapraszamy do obejrzenia!](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/01/Rafal-tytulowe.png)

