LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nowa seria mikrokontrolerów w rodzinie PIC24F Lite

Nowa seria mikrokontrolerów w rodzinie PIC24F Lite

Firma Microchip poszerzyła rodzinę mikrokontrolerów PIC24F Lite o nową serię niedrogich układów, oznaczoną symbolem KM. Mikrokontrolery z tej grupy wyposażone są w bogaty zestaw peryferiów analogowych.

Zasoby analogowe układów PIC24F KM obejmują  10- lub 12-bitowy (w zależności od modelu), różnicowy przetwornik A/C (do 22 kanałów) z detekcją przekroczenia progu, 8-bitowy przetwornik C/A (maks. 2) do analogowych pętli sterujących, precyzyjne źródło odniesienia dla komparatorów (maks. 3), a także wzmacniacze operacyjne (maks. 2). Do dyspozycji jest też jednostka CTMU (Charge Time Measurement Unit) będąca 22-kanałowym kontrolerem czujników dotykowych.

Układy serii PIC24F Lite KM są pierwszymi wyposażonymi w moduły MCCP (Multiple-output Capture Compare PWM Module) i SCCP (Single-output Capture Compare PWM Module), przeznaczone do sterowania silnikami, zasilaczami i systemami oświetleniowymi. Moduły te łączą timery (16 i 32-bitowe), układy typu input capture i output compare oraz zaawansowane generatory PWM.

Seria PIC24F KM jest też pierwszą, którą wyposażono w CLC (Configurable Logic Cell), czyli moduł pozwalający tworzyć za pomocą wygodnego interfejsu graficznego, bez konieczności pisania kodu, własne funkcje logiczne złożone m.in. z bramek i przerzutników.

W grupie PIC24F Lite KM część mikrokontrolerów dostosowana jest do napięcia zasilania o wartości 3 V (układy PIC24F – zakres napięcia zasilania od 1.8 do 3.6V), a część 5V (układy PIC24FV – zakres napięcia zasilania od 2.0 do 5.5V). Wszystkie modele trzywoltowe wyposażone są w mechanizm XLP (eXtreme Low Power), optymalizujący wykorzystanie baterii.

Modele PIC24F(V)16KM204, PIC24F(V)08KM204 i PICF(V)16KM104 oferowane są w obudowach TQFP44, QFN44 oraz UQFN48. Modele PIC24F(V)16KM202, PIC24F(V)08KM202, PIC24F(V)16KM102 i PIC24F(V)08KM102 oferowane są w obudowach SOIC, SSOP, SPDIP i QFN (wszystkie z 28 wyprowadzeniami). Model PIC24F(V)08KM101 oferowany jest w obudowie SOIC, SPDIP i SSOP (wszystkie z 20 wyprowadzeniami). Wszystkie układy są obecnie dostępne w sprzedaży. Cena jednostkowa ropoczyna się od 1.77 USD dla zamówień w wysokości 10000 sztuk.

Dla układów z nowej serii dostępne są zestawy ewaluacyjne, Microstick for 3V PIC24F K-series i Microstick for 5V PIC24F K-series. Oba zasilane są z USB i wyposażone w programator z debugerem. Pierwszy kosztuje 34.95 USD, a drugi dostępny jest w promocyjnej cenie $19.99 USD.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej.

Dystrybutorem Microchipa w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!