LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Rozszerzona oferta jednoparowego Ethernetu z nadajnikami-odbiornikami PHY 100BASE-T1 i 1000BASE-T1 dla interoperacyjności sieci

Microchip

Źródło: Microchip

Rynki motoryzacyjny i przemysłowy szeroko stosują rozwiązania Single Pair Ethernet (SPE). Są one stosowane do łączności sieciowej ze względu na korzyści systemowe. Polegają one na zmniejszeniu kosztów, wagi i złożoności kabli. SPE, o sprawdzonej wydajności i niezawodności w zastosowaniach motoryzacyjnych, jest obecnie wdrażany również w innych segmentach, takich jak awionika, robotyka i automatyka. Aby zapewnić wyjątkową elastyczność i interoperacyjność, firma Microchip Technology rozszerzyła swoje rozwiązania SPE o rodzinę nadajników-odbiorników LAN887x Ethernet PHY obsługujących prędkości od 100 Mb/s do 1000 Mb/s przy użyciu sieci 1000BASE-T1 i długości kabli do 40 m dla większego zasięgu.

Aby zapewnić interoperacyjność w różnych branżach, LAN887x PHY firmy Microchip zostały zaprojektowane tak, aby były w pełni zgodne ze specyfikacją IEEE® 802.3bp dla 1000BASE-T1 i IEEE 802bw-2015 dla 100BASE-T1. Firma Microchip współpracowała z University of New Hampshire InterOperability Laboratory (UNH-IOL) w celu stworzenia platformy testowej rozwoju dla zgodności 1000BASE-T1. W przypadku wielu zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych, które działają w trudnych warunkach i muszą wytrzymywać ekstremalne temperatury, urządzenia te są również zaprojektowane tak, aby były zgodne z normą bezpieczeństwa ISO 26262 z klasyfikacją ASIL B.

Urządzenia te zapewniają zaawansowaną diagnostykę, w tym wykrywanie uszkodzeń kabli, wskaźnik jakości sygnału, awarii łącza i błędów, wbudowany autotest oraz monitorowanie temperatury i napięcia. Wszystkie te funkcje zostały zaimplementowane w celu zwiększenia niezawodności. Aby zapewnić elastyczność przy różnych wymaganiach dotyczących łączności w aplikacjach końcowych, LAN887x PHY obsługują tryb pracy typu A z kablami o długości do 15 m i tryb pracy typu B do obsługi kabli o większej długości do 40 m. Oba typy pracy obejmują cztery złącza inline.

LAN887x to rozwiązanie o niskim poborze mocy z technologią EtherGREEN™ zapewniające większą efektywność energetyczną. Funkcja uśpienia i wybudzenia OPEN Alliance TC10 zapewnia dodatkową oszczędność energii przy maksymalnym zużyciu energii w trybie gotowości wynoszącym 16 µA, co wydłuża czas pracy w zastosowaniach bateryjnych. Opcjonalny zintegrowany stabilizator liniowy może zoptymalizować koszty materiałowe przez zmniejszenie liczby elementów w projekcie.

Nasze kompleksowe rozwiązania, które obejmują transceivery PHY, urządzenia mostkowe, przełączniki i płyty rozwojowe, ułatwiają projektantom wdrażanie technologii Single Pair Ethernet w swoich projektach – powiedział Charles Forni, wiceprezes działu USB i sieci firmy Microchip. – Niski pobór mocy w trybie uśpienia, funkcje rozszerzonego zasięgu kabla i wsparcie bezpieczeństwa funkcjonalnego sprawiają, że nasze urządzenia LAN887x są wszechstronnymi i solidnymi rozwiązaniami wspierającymi rosnące potrzeby sieciowe naszych klientów.

LAN887x PHY są kompatybilne z szeroką gamą mikrokontrolerów (MCU), mikroprocesorów (MPU), urządzeń System-on-Chip (SoC) i przełączników Ethernet firmy Microchip. Microchip oferuje rosnącą gamę rozwiązań SPE, w tym PHY, kontrolery i przełączniki do obsługi prędkości transmisji danych od 10 Mb/s do 1000 Mb/s.

Narzędzia programistyczne

Rodzina transceiverów PHY LAN887x jest obsługiwana przez kompleksowe platformy ewaluacji sprzętu; zestawy konwerterów mediów typu A i typu B, SFP (SGMII), USB i PCIe® oraz sterowniki oprogramowania Linux®.

Ceny i dostępność

Modele LAN8870, LAN8871 i LAN8872 są już dostępne w ilościach produkcyjnych. Aby uzyskać dodatkowe informacje i dokonać zakupu, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym Microchip, autoryzowanym dystrybutorem na całym świecie lub odwiedź stronę internetową zakupów i usług dla klientów Microchip.

Źródło: Microchip

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!