LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
SoM / SBC

Zestaw Microchip PIC64GX Curiosity Kit już trafił do zwycięzcy konkursu

Do konkursu zestaw PIC64GX Curiosity Kit (CURIOSITY-PIC64GX1000-KIT-ES) zapisało się 29 inżynierów.
Firma Microchip wybrała zwycięzcę. Pozostali uczestnicy otrzymali kupon 15% zniżki oraz bezpłatną wysyłkę jednego z tych zestawów.

Zestaw Curiosity PIC64GX1000 Kit ES zawiera czterordzeniowy, 64-bitowy klaster CPU oparty na procesorze klasy aplikacyjnej RISC-V, który obsługuje system Linux® i aplikacje czasu rzeczywistego oraz bogaty zestaw urządzeń peryferyjnych. Zestaw jest gotowy do szybkiego testowania aplikacji na łatwej w użyciu platformie rozwoju sprzętu. Oferuje złącze rozszerzeń MikroBUS™ dla płytek Click Board™, złącze ™ MIPI® CSI 2 Rx oraz wyjście HDMI.

Dzięki 64-bitowemu czterordzeniowemu procesorowi RISC-V®, oferującemu asymetryczne wieloprzetwarzanie i deterministyczne opóźnienia, rodzina PIC64GX MPU może być używana do wykonywania obliczeń brzegowych średniej klasy. Posiada konfigurowalny procesor i podsystem pamięci do obsługi bezpiecznego startu systemu i zarządzania kluczami w celu zapewnienia bezpieczeństwa na poziomie wojskowym. Pięciostopniowy potok w kolejności nie jest podatny na exploity Meltdown i Spectre.

Wyposażony w bogaty zestaw wbudowanych urządzeń peryferyjnych i w pełni kompatybilny z układami FPGA PolarFire® SoC, PIC64GX jest doskonałym wyborem do tworzenia energooszczędnych wbudowanych platform obliczeniowych.

Karty rozszerzeń mogą być sterowane za pomocą protokołów takich jak I2C i SPI. Dostępna jest 1 GB pamięć DDR4, a także gniazdo kart microSD® do uruchamiania systemu Linux. Interfejsy komunikacyjne obejmują jedno złącze Gigabit Ethernet i trzy połączenia UART za pośrednictwem złącza USB typu C oraz debugowanie za pośrednictwem kanału USB-to-JTAG.

 

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!