LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

GUS Technology i Toshiba podpisały umowę dotyczącą nowej generacji baterii litowo-jonowych z anodami NTO

Firma GUS Technology z tajwańskiego sektora baterii litowo-jonowych, podpisała 20 listopada w Taoyuan umowę z japońską spółką Toshiba Corporation, o udzielenie licencji i wsparcia technicznego. Celem jest komercjalizacja nowej generacji baterii litowo-jonowych wykorzystujących tlenek tytanu i niobu w anodzie. Baterie mają trafić na światowy rynek w nadchodzącym roku.

Współpraca zakłada połączenie wiedzy dotyczącej produkcji ogniw kieszeniowych, jaką dysponuje GUS Technology, z zapleczem naukowym Toshiby w dziedzinie nowoczesnych materiałów na potrzeby rozwoju innowacyjnych baterii litowo-jonowych z anodami NTO. Dzięki wsparciu technicznemu Toshiby firma GUS Technology umocni się na pozycji czołowego producenta ODM.

Baterie litowo-jonowe z anodami NTO charakteryzują się długą żywotnością, dużą rozpiętością temperatur pracy oraz wysokimi współczynnikami ładowania/rozładowania, wyróżniając się na tle konkurencyjnych technologii nawet półtorakrotnie wyższą gęstością energii. Dzięki wspólnej pracy obie firmy dostarczą baterie o jeszcze lepszych parametrach użytkowych, które przyczynią się do rozwoju sektora energii ze źródeł odnawialnych i zapewnią przewagę konkurencyjną na dynamicznie rozwijającym się rynku pojazdów elektrycznych.

Wszechstronność zastosowań

Opracowane przez GUS Technology i Toshiba baterie litowo-jonowe z anodami NTO będą bodźcem stymulującym innowacje w rozmaitych sektorach, od zimnego łańcucha dostaw i centrów danych, po układy automatycznej regulacji częstotliwości i rozwiązania w zakresie odzysku energii. Baterie te mają się sprawdzić w rozwiązaniach dla pojazdów elektrycznych, e-busach i pojazdach autonomicznych, dzięki możliwości szybkiego ładowania również w regionach z ograniczonym dostępem do infrastruktury. Wysoka gęstość energii w połączeniu z szybkim cyklem ładowania/rozładowania dodatkowo zwiększy wydajność maszyn przemysłowych i pojazdów bezzałogowych. Kluczową zaletą baterii we wszystkich zastosowaniach będzie ich wysoki poziom bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach.

Mieszcząca się w Tajwanie firma GUS Technology to lider w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań bateryjnych, który specjalizuje się w wysokiej klasy technologiach litowo-jonowych. GUS zaczynała jako startup na rynku materiałów, z czasem rozwijając swój potencjał produkcyjno-inżynieryjny i ewoluując w kierunku produkcji rozmaitych systemów bateryjnych dostosowanych do specyficznych potrzeb różnych branż na całym świecie.

Źródło: PAP

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!