LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Najnowszy moduł komunikacji satelitarnej Quectel uzyskuje certyfikat sieci Skylo.

Quectel Wireless Solutions ogłasza, że jego moduł BG95-S5, obsługujący sieci naziemne (NTN), został pomyślnie certyfikowany do użytku w sieci Skylo. Przyczyni się to do rozszerzenia zasięgu IoT na całym świecie. Jest to najnowszy dodatek do gamy modułów NTN firmy Quectel certyfikowanych przez Skylo. Tym samy, zostanie zapewniona płynna i niezawodna funkcjonalność IoT-NTN dla każdego standardowego urządzenia wyposażonego w moduł pod warunkiem dobrej widoczności nieba.

quectel

Żródło: Quectel

Moduł BG95-S5 obsługuje 3GPP Release 17 IoT-NTN w częstotliwościach pasma S i L dla komunikacji satelitarnej i oferuje funkcje wielomodowe, w tym LTE Cat M1, Cat NB2, eGPRS i zintegrowany GNSS. Dzięki ekonomicznej obudowie SMT o wymiarach zaledwie 23,6 mm × 19,9 mm × 2,2 mm, BG95-S5 jest idealny do zastosowań o ograniczonej przestrzeni, wymagających dostępu do wielu technologii sieciowych. W miarę jak komunikacja satelitarna NTN nabiera tempa wraz z rozwojem konstelacji, zdolność modułu do łączenia się za pośrednictwem NTN, sieci komórkowej i GNSS zapewnia projektantom znaczną elastyczność. Dzięki temu urządzenia mogą nawiązywać połączenia niezależnie od lokalizacji wdrożenia lub dostępności sieci komórkowych w momencie komunikacji.

– Certyfikacja modułu BG95-S5 podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie niezawodnych, wysokiej jakości rozwiązań komunikacji satelitarnej klientom na całym świecie. Nasza współpraca ze Skylo umożliwia firmom odblokowanie nowych możliwości i osiągnięcie celów IoT, bez względu na to, gdzie się znajdują – powiedział Norbert Muhrer, prezes i CSO Quectel Wireless Solutions.

Proces certyfikacji Skylo obejmował rygorystyczne testy i ocenę w celu potwierdzenia, że moduł BG95-S5 spełnia surowe wymagania dotyczące jakości i wydajności, w tym standardy 3GPP Release-17 i kwalifikacje Skylo Standards Plus. Zaprojektowana z myślą o globalnym zasięgu, sieć Skylo zapewnia, że urządzenia IoT wyposażone w moduł Quectel pozostają połączone, nawet w regionach o ograniczonej infrastrukturze naziemnej lub bez niej.

Cieszymy się, że możemy certyfikować moduł Quectel BG95-S5, aby pomóc firmom uzyskać dostęp do mocy satelity dla IoT. BG95 to najpopularniejszy na świecie moduł IoT, a dodając łączność satelitarną, kontynuujemy naszą misję, aby wszystko i wszędzie zawsze miało łączność. – powiedział Tarun Gupta, dyrektor ds. produktu i współzałożyciel Skylo.

Aby pomóc deweloperom i projektantom przyspieszyć czas wprowadzania produktów na rynek, Quectel zapewnia projekty referencyjne, narzędzia ewaluacyjne i kompleksowe wsparcie techniczne. Oprócz Skylo, trwają procesy certyfikacji dla północnoamerykańskich operatorów komórkowych i zatwierdzeń regulacyjnych w Europie, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii.

Moduły IoT firmy Quectel są opracowywane z myślą o bezpieczeństwie. Od architektury produktu po rozwój oprogramowania układowego/oprogramowania, Quectel stosuje praktyki i standardy branżowe, ograniczając potencjalne luki w zabezpieczeniach. Korzysta przy tym z pomocy niezależnych firm testowych i włączył praktyki bezpieczeństwa, takie jak generowanie plików SBOM i VEX. Zwiększaniu bezpieczeństwa służy też przeprowadzanie analizy binarnej oprogramowania układowego w całym cyklu życia oprogramowania.

Deweloperzy IoT mogą teraz łączyć moduły Quectela z jego Quectel i usługami wstępnej certyfikacji, skutecznie zmniejszając zarówno koszty, jak i czas wprowadzenia na rynek swoich urządzeń IoT. W przypadku modułu satelitarnego BG95-S5 Quectel oferuje niestandardowe i standardowe rozwiązania antenowe, w tym YECT005W1A, zapewniając programistom wszechstronne opcje poprawiające łączność i przyspieszające wdrażanie ich innowacyjnych rozwiązań.

Źródło: informacje prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!