LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Przełączniki przemysłowe Analog Devices uzyskały certyfikat zgodności CC-Link IE TSN

Stowarzyszenie CC-Link Partner Association (CLPA) ogłosiło, że dwa produkty, ADIN6310 i ADIN3310, dostarczone przez Analog Devices, Inc. (ADI), przeszły test „CC-Link IE TSN Recommended Network Wiring Parts Test: Switch Certification Class B and Class A”. Są to pierwsze produkty ADI, które uzyskały tę certyfikację.

ADIN3310 i ADIN6310

ADIN3310 i ADIN6310. Źródło: Analog Devices

Otwarta specyfikacja sieciowa do komunikacji danych między urządzeniami różnych producentów

CLPA utworzono w 2000 roku, jako neutralny organ zarządzający specyfikacjami i promujący globalne wdrażanie CC-Link. Standard CC-Link IE TSN, który certyfikuje wymienione wyżej produkty ADI, jest specyfikacją Industrial Ethernet (IE) CC-Link. Obsługuje ona technologię Time-Sensitive Networking (TSN), która zapewnia precyzyjną synchronizację czasu, czego nie jest w stanie zapewnić standardowa sieć Ethernet. TSN umożliwia integrację sieci IT i OT poprzez obsługę jednej sieci zarówno dla krytycznych danych w czasie rzeczywistym (takich jak monitorowanie linii produkcyjnej), jak i danych niebędących w czasie rzeczywistym. Umożliwia to zdalne monitorowanie linii produkcyjnych i koordynację operacyjną między wieloma urządzeniami, co skutkuje zwiększeniem wydajności, efektywności i bezpieczeństwa.

Przemysłowe przełączniki sieciowe ADIN6310  i ADIN3310

Zgodne są ze standardem TSN różnią się liczbą portów Ethernet. Oba modele obsługują wiele prędkości komunikacyjnych i posiadają certyfikat CC-Link IE TSN dla łączności 100 Mb/s i 1 Gb/s. TSN obejmuje podstawowe standardy dotyczące kluczowych funkcji, takich jak synchronizacja czasu, planowanie ruchu i wyprzedzanie — wszystkie one są obsługiwane przez układy ADIN6310 (6-portowe) i ADIN3310 (3-portowe).

Rozwój inteligentnych fabryk na całym świecie

Firma ADI oferuje płytki ewaluacyjne dla producentów systemów, które integrują układ scalony przełącznika, układy PHY, procesor hosta i zasilacze. Projektując produkty dostosowane do układów ADIN 6310 lub ADIN3310, programiści mogą tworzyć systemy w pełni zgodne z CC-Link IE TSN. Układy scalone przełączników i płytki ewaluacyjne są już produkowane seryjnie i dostarczane do klientów. CLPA przewiduje, że ta certyfikacja przyspieszy globalne wdrażanie CC-Link IE TSN, przyczyniając się do dalszego rozwoju inteligentnych fabryk w Japonii i na całym świecie.

CC-Link Partner Association (CLPA), z siedzibą w Japonii, prowadzi działalność w 11 regionach na całym świecie. Jako otwarta organizacja promująca sieci i partner biznesowy, jest pionierem w globalnym wdrażaniu rodziny CC-Link. Koncentruje się w szczególności na „CC-Link IE TSN”, przemysłowej sieci opartej na protokole Ethernet 1 Gb/s, która jako jedna z pierwszych w branży wykorzystuje technologię sieci wrażliwych na opóźnienia (time-sensitive networking).

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!