Mistrzostwa w Lutowaniu 2016 coraz bliżej

Podczas warszawskich XXII Międzynarodowych Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2016 odbędą się Pierwsze w Polsce Mistrzostwa w Lutowaniu, zorganizowane przez firmę Renex, przy wsparciu ze strony sponsorów, którymi są firmy: ABB, Forbo, PACE, Panasonic , Kester, MicroCare, Reeco i Targarno. Portal MIKROKONTROLER.PL jest patronem medialnym tej nowej w Polsce imprezy.
Ze względu na zróżnicowanie poziomu przygotowania uczestników, oddzielnie będą przeprowadzane eliminacje dla uczniów szkół i studentów (1 marca 2016) oraz dla pracowników firm (2 i 3 marca 2016).
Między innymi do zawodów stanie Jacek Majchrzak z firmy Scanfil, który zdobył tytuł Mistrza na targach Productronica 2015.
Na zwycięzców Mistrzostw w Lutowaniu oczekują atrakcyjne nagrody – stacje lutownicze albo lutownice. Dla mistrzów-pracowników firm (I miejsca drugiego i trzeciego dnia Mistrzostw) są nagrody pieniężne oraz nagrody w postaci pokrycia kosztów wyjazdu na mistrzostwa w lutowaniu na targach Productronica 2017.
Laureaci z grupy uczniów i studentów otrzymają też po dwie książki Wydawnictwa BTC : „Podstawy technologii montażu dla elektroników” Ryszarda Kisiela oraz „Lutowanie bezołowiowe” Haliny Hackiewicz i Krystyny Bukat.
Wszyscy finaliści kolejnych dni, plasujący się na miejscach 1-10, otrzymają kupon rabatowy na jednorazowe zakupy w sklepie internetowym www.renex.com.pl oraz roczną prenumeratę magazynu Elektronik lub Elektronika Praktyczna.
Więcej informacji na stronie imprezy.

PGZ, Konsberg i APS podpisały umowę na dostawę przeciwlotniczych zestawów SAN w ramach Tarczy Wschód
Do zarządu Analog Devices dołączyła dr Yoky Matsuoka
Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały pierwszą umowę kredytową z US EXIM 


![https://www.youtube.com/watch?v=kmvM5hVSzCM Piata już edycja konferencji Hardware Design Masterclasses dla elektroników zaskoczyła frekwencją, tym bardziej, że spotkanie było dwudniowe. Film jest krótką relacją z wydarzenia, bazującą na wypowiedziach prelegentów. [materiał redakcyjny] Zapraszamy do obejrzenia!](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/01/Rafal-tytulowe.png)


