LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Nowe mikroprocesory Coldfire w ofercie Freescale’a

Firma Freescale, jeden z wiodących producentów mikrokontrolerów, rozszerza będącą w jego ofercie rodzinę mikroprocesorów Coldfire o nową podgrupę MCF5301x. Są to specjalizowane układy przeznaczone do zastosowań zarówno przemysłowych i komercyjnych, które charakteryzują się wysoką wydajnością oraz niskim poborem prądu.
Najistotniejszym elementem wyposażenia dodatkowego układów MCF5301x jest zintegrowany system audio, który składa się z kodera-dekodera mowy CODEC oraz wzmacniaczy akustycznych. Innym atutem tych układów są zaawansowane zasoby komunikacyjne, do których należą dwa interfejsy 10/100 Ethernet, dwa kontrolery USB, jeden kontroler kart pamięci Flash oraz dwa typu Smart Card.

Schemat blokowy mikroprocesora z rodziny MCF5301x

Schemat blokowy mikroprocesora z rodziny MCF5301x

 

Jednocześnie seria MCF5301x będąc rozwinięciem rodziny Coldfire posiada wszystkie jej dotychczasowe cechy, do których należą np. 32-bitowa architektura, rdzeń ColdFire V3 z możliwością taktowania do 80 MHz oraz typowe zasoby w postaci wewnętrznej pamięci programu i danych typu FlexBus, kontrolera pamięci DDR/SDRAM, układów licznikowych, interfejsów UART, I2C, SPI, modułu szyfrującego.
Firma Freescale zadbała o bogate wsparcie programistyczne i sprzętowe dla nowych układów Coldfire. Producent stworzył dedykowane oprogramowanie do obsługi technologii VoIP za pomocą zintegrowanego w rodzinie MCF5301x systemu audio oraz interfejsu Ethernet. Dodatkowo przygotowana została specjalna makieta ewaluacyjna (M53015EVB), która – integrując wybrany mikrokontroler z układami peryferyjnymi oraz odpowiednim oprogramowaniem – jest kompletną platformą umożliwiającą implementację różnorodnych aplikacji wykorzystujących system rozpoznawania mowy.
Układy MCF5301x oraz narzędzia do nich są już dostępne w sprzedaży. Producent ustalił cenę zaczynającą się od $7.99 za układ dla ilości 10000 sztuk.

Dodatkowe informacje oraz programy narzędziowe są dostępne na stronie producenta.

Dystrybutorem Freescale w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.