Firma Microchip ułatwia projektowanie akcesoriów do iPhone’ów i iPODów

 

Rys. 1. 
Cyfrowy zestaw audio

Rys. 1. Cyfrowy zestaw audio

 

 

Microchip Technology wprowadziła na rynek trzy zestawy uruchomieniowe opracowane specjalnie pod kątem projektowania układów współpracujących z iPhonem i iPodami, pozwalające szybko opracowywać akcesoria do popularnych produktów Apple’a (takie jak np. stacje dokujące) w oparciu o mikroprocesory PIC®.

Są to unikatowe na rynku narzędzia, a w połączeniu z programem MFi, w ramach którego Apple udziela wsparcia inżynierom chcącym projektować urządzenia współpracujące z ich produktami, dają szerokie możliwości opracowywania atrakcyjnych dla masowego odbiorcy układów.

Proponowane przez Microchip produkty to: cyfrowy zestaw audio oraz dwa zestawy do prototypowania akcesoriów, jeden dla procesorów PIC® 8-bitowych, drugi dla 16/32-bitowych. Wszystkie są wyposażone w złącze dokujące, programowany interfejs użytkownika oraz mają wbudowane układy ładowania iUrządzeń. Największy z nich (dla procesorów 16/32-bitowych) składa się z płytki Explorer 16 i dodatkowej płytki-córki.

Rodzina mikrokontrolerów PIC® jest zbudowana w oparciu o technologię nanoWatt XLP, która daje najniższe na świecie zużycie energii. Wszystkie procesory tej rodziny można programować w przy użyciu jednego środowiska – MPLAB®, co ułatwia migrację kodu między różnymi mikrokontrolerami. Poza tym Microchip udostępnia nieodpłatnie bibliotekę do komunikacji z iPhonem i iPodami (identyfikacja, uwierzytelnienia, protokoły komunikacyjne, proste API oraz bootloader).

Dystrybutorem Microchipa w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

 

Rys. 2. 
Zestaw dla mikrokontrolerów 8-bitowych

Rys. 2. Zestaw dla mikrokontrolerów 8-bitowych

 

 

Rys. 3. 
Zestaw dla mikrokontrolerów 16/32-bitowych

Rys. 3. Zestaw dla mikrokontrolerów 16/32-bitowych

O autorze