LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nowy zestaw rozwojowy dla mikrokontrolerów Freescale Kinetis K40

 

 

 

 

Firma Freescale, kontynuując rozwój narzędzi ewaluacyjnych dla rodziny mikrokontrolerów  Kinetis, opracowała kolejny zestaw rozwojowy o nazwie KWIKSTIK K40. Płytka dedykowana jest dla układów Kinetis z serii K40 i cechuje się przede wszystkim bogatym wyposażeniem, a zarazem wyjątkowo niską ceną.

Sercem zestawu KWIKSTIK K40 jest mikrokontroler K40X256VLQ100. Układ ten bazuje na rdzeniu ARM Cortex-M4 o nominalnej częstotliwości pracy 100 MHz. Do zintegrowanych w strukturze układu zasobów należy przede wszystkim pamięć (256 kB Flash, 256 kB FlexMemory, 64 kB SRAM), interfejsy komunikacyjne (USB, SPI, I2C, USART) oraz inne peryferia cyfrowe (układy licznikowe, DMA, GPIO, CRC) i analogowe (przetwornik A/C, komparator, źródło napięciowe). Mikrokontroler wykonany został w obudowie LQFP144 i dostosowany jest do napięcia zasilania z zakresu 1.7 V – 3.6 V.

Układ został połączony na płytce z szeregiem komponentów zewnętrznych., do których należą: wyświetlacz LCD, gniazdo audio typu Jack, złącze USB, mikrofon, buzzer, gniazdo na kartę pamięci microSD, pojemnościowa klawiatura dotykowa. Dodatkowym elementem wbudowanym w płytkę jest programator Segger J-Link, który umożliwia programowanie i debugowanie zarówno mikrokontrolera na płytce, jak również zewnętrznych układów w autorskich konstrukcjach. Płytka rozwojowa KWIKSTIK K40 została wyposażona w podłużne złącze sygnałowe, które umożliwia wykorzystanie płytki nie tylko jako niezależne narzędzie rozwojowe, ale również jako część systemu TOWER – modułowo budowanej platformy firmy Freescale dla mikrokontrolerów Kinetis.

Cały zestaw oprócz płytki zawiera dokumentację techniczną, płytę DVD z oprogramowaniem oraz przewód USB. Cena tak wyposażonego zestawu została ustalona przez producenta na $29. Oprogramowanie dla płytki KWIKSTIK K40 może być rozwijane przy pomocy licznych środowisk programistycznych: IAR Embedded Workbench, Keil, Green Hills MULTI IDE, Freescale CodeWarrior, CodeSourcery Sourcery G++ IDE.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!