LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Bufory 2-przewodowych magistral komunikacyjnych firmy NXP

 

 

 

Firma NXP zaprezentowała bufory dla 2-przewodowych magistral komunikacyjnych, nazwane PCA9525 i PCA9605. Nowe układy NXP współpracują ze standardem I2C (w trybach: Standard i Fast), SMBus (tryby Standard i High Power) oraz PMBus. Oba układy mogą pracować z częstotliwością transmisji do 1 MHz, a dodatkowo PCA9605 ma możliwość współpracy z magistralami w trybie Fast-mode Plus (Fm+).

Bufory można wykorzystać do izolowania pojemności magistrali, co daje możliwość jej wydłużenia lub podłączenia do niej większej liczby urządzeń poprzez podział magistrali. Pozwala to odizolować pojemność magistrali i dzielić ją na segmenty o niższej pojemności, spełniające wymagania specyfikacji I2C. Dzięki temu istnieje możliwość projektowania systemów monitoringu i sterowania opartych o tę magistralę, składających się z setek węzłów oraz o długościach przewodów do 1 km (przy niższych częstotliwościach). Projektanci mogą rozważyć teraz komunikację w standardzie I2C na długich dystansach przy zastosowaniu tanich przewodów, np. CAT5.

Nowe bufory są wyposażone w wyprowadzenie Enable, pozwalające na wyłączanie ich, co daje możliwość odłączania całych segmentów magistrali. Skutkuje to oszczędnością energii i możliwością wykorzystania tych samych adresów urządzeń slave w wielu segmentach. Nowe układy współpracują z buforami innych producentów, co pozwala na łatwe wprowadzanie do projektu nowych buforów NXP, niezależnie od tego, jakie inne układy są podłączone do magistrali. Wejścia buforów PCA9525 i PCA9605 spełniają wymagania I2C dotyczące histerezy, co zwiększa odporność magistrali na zakłócenia.

Wszystkie układy pracują w zakresie napięcia zasilania od 2.7 V do 5.5 V i są dostępne w obudowach SO oraz TSSOP, a szersze informacje o nich można znaleźć na stronach producenta (PCA9525, PCA9605).

Dystrybutorem NXP w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.