Firma Microchip Technology sprzedała 10 miliardów mikrokontrolerów PIC

 

 

 

Firma Microchip Technology poinformowała o dostarczeniu firmie Samsung Electronics swojego dziesięcio-miliardowego mikrokontrolera z rodziny PIC . Ostatni miliard tych układów został dostarczony klientom w okresie ostatnich dziesięciu miesięcy. Zwiększenie liczby sprzedawanych sztuk układów z dziewięciu do dziesięciu miliardów w okresie krótszym niż jeden rok jest znaczącym osiągnięciem firmy Microchip, która kontynuuje zdobywanie coraz większych udziałów światowego rynku mikrokontrolerów.

Podana informacja dowodzi o utrzymującym się zapotrzebowaniu w przemyśle na 8-, 16-, i 32-bitowe mikrokontrolery PIC firmy Microchip, które znajdują zastosowanie w aplikacjach o różnych wymaganiach – dużej wydajności, małym poborze mocy, i o niskich kosztach. W szczególności, świadczy to o przyśpieszonym rozwoju serii 32-bitowych mikrokontrolerów PIC32 firmy Microchip.

Firma Microchip obsługuje ponad 70 000 klientów w ponad 65 krajach. Do tej pory dostarczyła łącznie ponad 1.15 milionów narzędzi rozwojowych, a także współpracuje z ponad 130 niezależnymi producentami narzędzi. Ponadto, firma Microchip dysponuje szeroką ofertą ponad 800 typów 8-, 16-, i 32-bitowych mikrokontrolerów PIC, i jest jedyną firmą, która oferuje jedno środowisko programistyczne (MPLAB IDE X), w którym można rozwijać oprogramowanie zarówno dla mikrokontrolerów, jak i kontrolerów sygnałów cyfrowych DSC (Digital Signal Controllers). Środowisko to jest obecnie oferowane na licencji open source, a więc jako darmowo udostępniane narzędzie z możliwością wykorzystania komercyjnego. Środowisko MPLAB IDE X umożliwia rozwój oprogramowania niezależnie od platformy, przy wykorzystaniu systemów operacyjnych Linux, Mac OS oraz Windows.

O autorze