Mikrokontrolery LPC1100 – jak zacząć?

O książce „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki”

  • Jeżeli interesują Cię nowoczesne mikrokontrolery,
  • Jeżeli  chcesz je poznać od strony praktycznej (przykłady w C!),
  • Jeżeli chcesz poznać na przykładach jedną z najnowocześniejszych na świecie rodzin mikrokontrolerów wyposażonych w rdzeń z rodziny Cortex-M,
  • Jeżeli szybko i łagodnie chcesz rozpocząć przygodę z 32-bitowcami,

prezentowana książka na pewno Cię zainteresuje !

Jednym z jej najpoważniejszych – choć nie jedynym! – atutów są doskonale opisane przykłady aplikacji napisanych w języku C (Keil), których źródła i kompletne projekty są dostępne bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników portalu MIKROKONTROLER.pl.

 

Oferta promocyjna! W komplecie taniej o 15% – sprawdź!

 

 

 Partnerzy wydania

 

Książka „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki„, która ukazała się nakładem Wydawnictwa BTC, jest przeznaczona dla elektroników konstruktorów, studentów i amatorów chcących rozpocząć przygodę z nowoczesnymi mikrokontrolerami 32-bitowymi, wyposażonymi w rdzeń z rodziny Cortex-M firmy ARM. Autorzy na starannie dobranych przykładach pokazują, że korzystanie z tych zaawansowanych, bardzo wydajnych układów w realnych aplikacjach jest równie proste jak mikrokontrolerów 8-bitowych. Dzięki wykorzystaniu w opisanych w książce przykładowych aplikacjach platformy sprzętowej bazującej na architekturze Cortex, książka jest także doskonałym podręcznikiem startowym dla osób zamierzających łagodnie wejść w świat procesorów 32-bitowych stosowanych w różnorodnych systemach embedded.

Do pobrania:

Książka jest dostępna m.in. w: 

   

Dodatkowe informacje i materiały dla czytelników książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki”:

 

O autorach

Paweł Wujek jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Jego zainteresowania skupiają się wokół techniki mikroprocesorowej oraz zastosowania układów FPGA w systemach sterowania i szybkiej obróbki sygnałów cyfrowych. Specjalizuje się w zakresie programowania w językach asembler i C oraz opisu sprzętu w języku VHDL.

Marek Sawicki jest absolwentem Technikum Elektronicznego w Mławie oraz Wydziału Elektroniki WAT w Warszawie. Jest konstruktorem zaawansowanych urządzeń elektronicznych. W swoich projektach stosuje nowoczesne układy i podzespoły, które pozwalają uzyskać dużą uniwersalność konstrukcji przy niewielkim poborze prądu i miniaturowych wymiarach.

Zestaw ZL32ARM

Przykładowe aplikacje  przedstawione w książce zostały przez autorów uruchomione na zestawie ewaluacyjnym ZL32ARM wspomaganym przez moduły rozszerzeń funkcjonalnych KAmod (produkowane przez  KAMAMI). Szczegółowy opis modułów i zestawu oraz ich dokumentacje są dostępne tu.

Zestaw ZL32ARM wyposażono we wszystko, co jest niezbędne do natychmiastowego rozpoczęcia pracy z mikrokontrolerami LPC1114 (Cortex-M0), w tym zintegrowany programator ISP służący do „wgrywania” skompilowanych do pamięci Flash mikrokontrolera.

Opis zestawu ZL32ARM  

 

Programy przykładowe

Autorzy książki położyli duży nacisk na praktyczną stronę prezentowanych zagadnień, stąd duża w niej liczba prostych i bardziej skomplikowanych programów demonstrujących sposób obsługi  peryferiów mikrokontrolera i jego współpracy z układami peryferyjnymi róznego rodzaju.

Przykładowe programy napisano w języku C z wykorzystaniem ewaluacyjnej wersji pakietu programistycznego firmy Keil. Udostępniamy je w postaci gotowych projektów z kompletem plików źródłowych, a także skompilowane pliki .hex , z wykorzystaniem których można zaprogramować pamięć mikrokontrolera LPC1114 w zestawie ZL32ARM. Programowanie pamięci Flash ułatwia programator wbudowany w zestaw ZL32ARM.

Projekty przykładowe

 

O autorze