LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Wydajniejsze układy Microchip dsPIC

 

 

 

Firma Microchip zapowiedziała 25-procentowy wzrost wydajności układów dsPIC33F (seria  cyfrowych kontrolerów sygnałowych – DSC) w aplikacjach zasilaczy impulsowych. Dzięki cechom nowych układów z serii „GS” takim jak wydajność rzędu 50 MIPS oraz zintegrowane bloki peryferyjne (np. przetworniki A/C, timery z modulacją PWM i komparatory analogowe) projektanci mogą realizować bardziej wydajne i zaawansowane rozwiązania zasilania. Przykładowe aplikacje wykorzystujące układy dsPIC33F „GS” to: zasilacze awaryjne UPS, inwertery i inteligentne ładowarki baterii. Kontrolery te można stosować również w systemach korekcji mocy PFC, urządzeniach z interfejsem HID, w podświetlaniu fluoroscencyjnym i LED oraz przetwornicach AC-DC i DC-DC.

Dla nowych kontrolerów dostępne są narzędzia rozwojowe takie jak płytka LED Digital Lighting Development Kit (DM330014), przetwornica/przekształtnik podwyższający PICTAIL Daughter Board Plus (AC164133) i Starter Board (DM300027). Dodatkowo firma Microchip oferuje kompleksowy zestaw projektów referencyjnych. Są to przede wszystkim zasilacze AC-DC, konwertery DC-DC, inwertery do baterii słonecznych, rozwiązania układowe dla UPS, wielofazowe systemy PFC i urządzenia HID.

Układy dsPIC33F „GS” są dostępne z pamięcią Flash od 16 kB do 64 kB i dostarczane w obudowach od 28 do 100 wyprowadzeń typu QFN, SOIC, SPDIP, TQFP oraz małych obudowach VTLA (5 x 5 mm, 36 wyprowadzeń). Ceny układów zaczynają się od 2.53 USD za sztukę i są dystrybuowane w pakietach po 10.000 układów.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.