Diody LED do oświetlenia przemysłowego i zewnętrznego firmy Philips

 

 

 

Diody LED stanowią już 18% sprzedaży wśród produktów oświetleniowych firmy Philips, a oferta tych podzespołów poszerzy się wkrótce o nową linię należącą do rodziny Luxeon, nazwaną Luxeon M. Diody tej linii zostały zaprojektowane pod kątem obniżenia kosztów i stopnia skomplikowania projektów oświetlenia przemysłowego i na zewnątrz budynków.

Diody Luexon M mają się pojawić w sprzedaży w drugim kwartale tego roku, a ich wstępna specyfikacja podaje, że będą się cechować strumieniem ponad 900 lumenów przy prądzie 700mA i temperaturze złącza 85°C, sprawnością ponad 120 lm/W (przy 350 mA i 85°C). Mają być oferowane w obudowie na podłożu z azotku glinu (AlN). Napięcie zasilania diod wynosi 12 V, a moc 8 W.

Diody Luxeon M mają być dostępne w wersjach o trzech różnych temperaturach barwy (CCT): 3000 K, 4000 K i 5700 K, z których każda ma mieć współczynnik oddawania barw (CRI) nie mniejszy niż 70. Każda sztuka jest testowana w normalnych warunkach pracy, a specyfikacje w notach katalogowych opisują działanie diody w 85°C, czyli temperaturze bliskiej rzeczywistym warunkom. Ma to zapewnić, że wszystkie diody będą emitowały światło białe o takich samych parametrach i uwolnić producentów wykorzystujących diody Luxeon od konieczności sortowania produktów ze względu na charakterystykę emitowanego światła. Polityka ta nazwana została Freedom From Binning.

Luxeon to rodzina diod LED dużej mocy, do której wchodzą linie oznaczone A, C, S, Flash, Altion i Rebel, do których dołączyć mają zapowiadane na ten rok linie M, K i H. Szczegółowe informacje o tych diodach można znaleźć na stronie http://www.philipslumileds.com/products.

Dystrybutorem firmy Philips w Polsce jest Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze