Wysokiej jakości mikrofon MEMS od Analog Devices

Firma Analog Devices przedstawiła mikrofon MEMS ADMP504 o najniższym na rynku poziomie szumów. Stosunek sygnału do szumu (SNR) wynosi 65 dB. Mikrofon jest w stanie rejestrować sygnał o częstotliwości od 100 Hz do 20 kHz, ponadto cechuje się redukcją wpływu zasilania (PSR) na poziomie 70 dB. Dzięki tym parametrom mikrofon ADMP504 może sprawdzić się w wielu zastosowaniach, takich jak aplikacje przemysłowe, profesjonalny sprzęt audio czy wideokonferencje. Dzięki rozwojowi technologii MEMS przez firmę Analog Devices możliwe było umieszczenie mikrofonu w montowanej powierzchniowo obudowie LGA o wymiarach 3.35 mm x 2.50 mm x 0.88 mm.

Mikrofon MEMS ADMP504 może być lutowany powierzchniowo bez utraty czułości, która wynosi -38 dBV. Niski pobór prądu poniżej 180 µA i napięcie zasilania z zakresu od 1.6 V do 3.3 V pozwala wydłużyć czas pracy baterii w urządzeniach przenośnych. Mikrofon oferowany jest przez producenta w cenie 1.85 USD przy zamówieniach równych lub większych, niż 1000 sztuk. Firma Analog Devices opracowała ponadto prosty zestaw uruchomieniowy dla swojego nowego produktu, którym jest płytka ADMP504 Flex Eval Board.

Model ADMP504 jest kompatybilny pod względem wyprowadzeń z wersją ADMP404, pozwalając projektantom w łatwy sposób dokonać ulepszenia projektowanych systemów poprzez zamianę tych modeli bez konieczności dokonywania innych modyfikacji w projekcie.

Więcej informacji dotyczących mikrofonu ADMP504 można znaleźć na stronie internetowej firmy Analog Devices. Na stronie producenta dostępny jest również krótki film przedstawiający mikrofon ADMP504.

O autorze