Nowe mikrokontrolery Atmel z rdzeniem ARM Cortex-M3

 

 

 

 

Rodzina mikrokontrolerów SAM3 firmy Atmel poszerzyła się o 40 układów. Nowe modele zostały dodane do serii SAM3N, SAM3S, SAM3X, SAM3A oraz SAM3U.

W tak poszerzonej rodzinie znaleźć można układy z pełnym przekrojem rozmiarów pamięci Flash od 16 kB do 1 MB oraz kilkoma nowymi peryferiami komunikacyjnymi, w tym: kontrolerem Ethernet, podwójnym interfejsem CAN oraz USB MiniHost w wersji high-speed wraz z układem warstwy fizycznej PHY. W seriach 3S, 3X i 3A dostępne są układy w wersjach z pamięciami Flash i SRAM typu dual-bank.

Mikrokontrolery SAM3 w pełni obsługują służącą do budowy interfejsów dotykowych bibliotekę QTouch oraz rozwiązania komunikacji bezprzewodowej firmy Atmel oparte na standardzie IEEE 802.15.4. Są także wyposażone w rozbudowane opcje bezpieczeństwa.

Przyspieszeniu i ułatwieniu projektowania służą narzędzia takie jak: zestawy ewaluacyjne oraz środowisko projektowe Atmel Studio 6, którego wersja beta jest już dostępna do bezpłatnego pobrania.

Łatwa do przeprowadzenia jest migracja z układów rodziny SAM7S ARM7TDMI, z którymi mikrokontrolery SAM3 w obudowie 64-pinowej są kompatybilne jeśli chodzi o układ wyprowadzeń.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej producenta.

O autorze