LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Miniaturowe mikrokontrolery EFM32 Gecko w obudowie BGA

 

Firma Energy Micro poinformowała o rozszerzeniu rodziny mikrokontrolerów EFM32 Gecko o układy w obudowie BGA48 o wymiarach 4 x 4 x 1 mm. Nowe mikrokontrolery przeznaczone są do aplikacji  o małych rozmiarach, które wymagają układów o miniaturowych gabarytach. Przykładowe zastosowania to węzły sieci bezprzewodowych, urządzenia systemów automatyki budynkowej i aplikacje medyczne.

Do nowych mikrokontrolerów należą dwa modele: EFM32TG825 oraz EFM32TG225. Układy są oparte na rdzeniu ARM Cortex-M3 (który może pracować z częstotliwością do 32 MHz) i wyposażone w pamięć Flash do 32 kB oraz RAM 4 kB. Pomimo małych rozmiarów obudowy, w mikrokontrolerach zintegrowano wszystkie energooszczędne peryferia, z których znane są układy z rodziny EFM32 Gecko, w tym kontroler wyświetlaczy LCD, interfejs komunikacyjny Low Energy UART, licznik Low Energy Timer oraz interfejs LSENSE dla sensorów pojemnościowych, rezystancyjnych i indukcyjnych. Mikrokontrolery mogą być zasilane napięciem z przedziału 1.85 – 3.8 V oraz zostały dostosowane do pracy w zakresie temperatur od -40 do 85 ºC.

Nowe mikrokontrolery EFM32 Gecko w obudowie BGA48 dostępne będą w trzecim kwartale 2012 roku w cenie od 1.82 USD (dla zamówień w wysokości 100000 sztuk).