Future LED University 2012 – nowości w serii LED mocy Luxeon firmy Philips Lumileds

 

Fani nowoczesnych LED mocy mają niepowtarzalną okazję uczestniczenia w seminariach zorganizowanych przez jednego z czołowych dostawców tych elementów – firmę Future Electronics, która jest dystrybutorem firmy Philips Lumileds.

Seminaria Future LED University 2012 odbędą się w dwóch miastach:

  • 19 czerwca 2012 w Krakowie,
  • 21 czerwca 2012 w Toruniu.

Ich szczegółowy opis jest dostępny tu.
Podczas seminariów zostaną przedstawione m.in. układy zasilające i kompletne zasilacze, systemy optyczne i chłodzące, elementy zabezpieczające LED mocy, a także nowości z oferty firmy Philips Lumileds, która jest jednym z liderów na rynku LED mocy. W jej ofercie produkcyjnej znajdują się doskonałej jakości serie diod o nazwie Luxeon, z których najciekawsze nowości przedstawiamy w artykule.

Luxeon M

 

Fot. 1. Wygląd LED z serii Luxeon M

Fot. 1. Wygląd LED z serii Luxeon M

 

 

Diody z tej rodziny składają się z 4 chipów (fotografia 1) wytwarzających łącznie strumień świetlny o wartości ponad 900 lm przy prądzie zasilającym 700mA, co daje rekordową obecnie relację cena/lumen. Podobnie jak wszystkie nowe wyroby firmy Philips Lumileds, diody Luxeon M są testowane i binowane przy temperaturze struktury 85°C. Mały rozrzut temperatur barwowych oraz relatywnie wysoki wskaźnik oddawania barw CRI=70 pozwalają stosować diody Luxeon M w najbardziej wymagających aplikacjach oświetleniowych.

Zestawienie podstawowych parametrów LED z serii Luxeon M

Typ CCT CRI Strumień świetlny
[lm @700 mA]
LXR7-SW40 4000K 70 905
LXR7-SW57 5700K 70 905

Luxeon K

 

Fot. 2. Wygląd LED z serii Luxeon K

Fot. 2. Wygląd LED z serii Luxeon K

 

 

Są to pierwsze w ofercie Philips Lumileds diody mocy wykonane w technologii chip-on-board (fotografia 2). W zależności od wersji (i wynikającej z niej liczby zastosowanych struktur LED: od 4 do 24), diody Luxeon K umożliwiają uzyskanie strumienia świetlnego o wartości od 600 do ponad 4500 lm. Ze względu na uzyskiwanie przez te diody CRI o wartości powyżej 80 przy temperaturze struktury 85°C, diody Luxeon K należą obecnie na rynku do grupy podzespołów premium. Co ważne, ze względu na zastosowane podczas produkcji zaawansowane rozwiązania technologiczne, diody Luxeon K nie wymagają binowania, co umożliwia ich wygodne stosowanie w dużych systemach oświetleniowych.

O autorze