Nowa edycja emulatorów standardu JTAG/SWD firmy Segger

Firma Segger ogłosiła, że w jej ofercie znajdują się już modele emulatorów standardu JTAG/SWD z rodziny J-Link oznaczone rewizją 2013.

 

 

Firma Segger ogłosiła, że w jej ofercie znajdują się już modele emulatorów standardu JTAG/SWD z rodziny J-Link oznaczone rewizją 2013. Nowe urządzenia cechuje wyższa prędkość zapisu do pamięci układu oraz ulepszona funkcjonalność narzędzia „Power debugging”, która umożliwia pomiar wartości prądu pobieranego przez układ z wizualizacją w postaci wykresu.

W nowych modelach emulatorów J-Link PRO, J-Link ULTRA+ oraz J-Link ULTRA prędkość zapisu do pamięci układu została zwiększona do 3 MB/s, z kolei w nowych modelach emulatorów J-Link i J-Link PLUS prędkość zapisu do pamięci układu została zwiększona do 1 MB/s.

W nowych modelach emulatorów J-Link PRO, J-Link ULTRA+ oraz J-Link ULTRA narzędzie „Power debugging” pozwala teraz na pomiar pobieranego przez układ prądu z wyższą rozdzielczością (50 µA) i próbkowanie z wyższą częstotliwością (do 200 kHz).

Koszt zakupu nowych modeli emulatorów J-Link, w porównaniu do starszych modeli, nie uległ zmianie. Użytkownicy starszych modeli mogą skorzystać z programu firmy Segger o nazwie „trade-in-program”.

Dostępne modele emulatorów standardu JTAG/SWD z rodziny J-Link:

Nazwa modelu Brak limitu pułapek J-Flash RDI
J-Link Pro

 

 

 

J-Link Ultra+

 

 

 

J-Link Ultra

 

 

 

J-Link Plus

 

 

 

J-Link

 

 

 

J-Link EDU

 

 

 

J-Link Lite

 

 

 

J-Link OB

 

 

 

– w wyposażeniu – opcjonalnie – brak

Emulatory J-Link firmy Segger opisaliśmy szerzej w artykule.

Polskim dystrybutorem emulatorów Segger J-Link jest KAMAMI.

O autorze