Nowe obudowy z profili aluminiowych BOPLA

Niemiecki producent obudów i osłon wzbogacił swoją ofertę o nową serię obudów z profili aluminiowych, nazwaną Filotec. Po praz pierwszy w historii firmy BOPLA są wśród nich modele, w których profile mają odlewane uchwyty do montażu na ścianach i żeberka radiatorowe.

Obudowy Filotec mają postać dwóch profili, których połączenie ułatwiają zaślepki przykręcane na końcach. Seria składa się z 78 modeli, obejmujących 4 wersje szerokości (41.6, 55.3, 71.8 i 105 mm), 2 lub 3 wysokości dla każdej, dostępne w wielu różnych standardowych długościach.

Modele o szerokości 41.6, oznaczone Filotec 4, podobnie jak Filotec 7 (71.8) i Filotec 10 (105) są dostępne w wersji z miejscem na klawiaturę membranową na wierzchu, natomiast modele Filotec 5 (55.3) w trzech wersjach: z miejscem na klawiaturę, z miejscem na klawiaturę i uchwytami montażowymi oraz z radiatorem i uchwytami. Na zamówienie są też dostępne modyfikacje modeli 5 z radiatorami po obu stronach obudowy oraz z radiatorem i miejscem na klawiaturę.

Obudowy Filotec są w całości wykonane z aluminium anodowanego, łącznie z zaślepkami zakończeniowymi, i mają stopień ochrony IP 40/DIN EN 60529. Co więcej, są wyposażone w wewnętrzne rowki służące do podtrzymywania płytek PCB lub paneli montażowych. Firma BOPLA oferuje możliwość wykonywania na specjalne zamówienie dodatkowych dostosowań i ulepszeń, np. otworów na złącza, nadruków czy niestandardowych długości.

Szczegółowe informacje dotyczące obudów Filotec można znaleźć tu.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze