MIKROKONTROLER.pl patronem medialnym zawodów Eastrobo 2013

Eastrobo 2013 jest drugą edycją imprezy organizowanej przez koło Mobilne Systemy Inteligentne działające na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Zawody powstały z myślą wypełnienia luki na robotycznej mapie naszego kraju.  Celem wydarzenia jest popularyzacja robotyki wśród studentów i młodzieży. Zawody odbędą się 23 marca 2013 roku.

Tegoroczna edycja przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich i studentów uczelni wyższych. Drużyny z całej Polski mają okazję zaprojektować, skonstruować i zaprogramować roboty z klocków LEGO do startu w dwóch konkurencjach – Sumo oraz Dekarz.

Konkurencja Sumo, podobnie jak ludzka konkurencja sportowa, polega na wypchnięciu zawodnika (robota) przeciwników poza ring. Urządzenia ograniczone są masą i wymiarami. Więcej informacji: http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/sumo.

Konkurencja Dekarz jest zadaniem algorytmicznym opracowanym przez członków koła naukowego MSI. Robot musi przejechać planszę symbolizującą dach, z którego, w specjalny sposób, ma “zerwać” papę. Więcej informacji – http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/dekarz/opis.

Ważne linki:
Strona główna zawodów – http://msi.pb.edu.pl/eastrobo
Regulamin zawodów – http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/regulamin

 

Zawody odbędą się na auli Wydziału Elektrycznego na Politechnice Białostockiej, ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok.

Agenda:

9:00 – Rejestracja robotów (ważenie, mierzenie), kalibracja na ringach

10:00 – Rozpoczęcie zawodów

10:10 – Kategoria Sumo

13:00 – Zakończenie kategorii Sumo, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

13:30 – Kategoria Dekarz

15:00 – Zakończenie kategorii Dekarz, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

15:15 – Oficjalne zakończenie zawodów

Do pobrania

O autorze