LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Najmniejsze modele w rodzinie mikrokontrolerów Fujitsu FM3 (Cortex-M3)

Najmniejsze modele w rodzinie mikrokontrolerów Fujitsu FM3 (Cortex-M3)

Firma Fujitsu Semiconductors rozszerzyła rodzinę mikrokontrolerów FM3 z rdzeniem ARM Cortex-M3 o trzy grupy (łącznie 38 produktów): MB9B520T/420T/320T/120T, MB9B120J oraz MB9A420L/120L. Łącznie rodzina FM3 liczy obecnie aż 570 modeli. Najciekawszą grupą nowych mikrokontrolerów są układy z serii MB9B120J, które wyróżniają się małą liczbą wyprowadzeń i tym samym miniaturowymi gabarytami.

W mikrokontrolerach MB9B120J zintegrowano 64 kB pamięci Flash oraz 8 kB pamięci SRAM. Układy mogą pracować z częstotliwością maksymalną 72 MHz. Do zintegrowanych peryferiów należą między innymi: 12‑bitowy przetwornik A/C o czasie konwersji wynoszącym 1 µs, kontroler DMA, wielofunkcyjny timer, Watchdog, zegar czasu rzeczywistego, blok detekcji niskiego napięcia, a także 23 porty I/O. Komunikacja z otoczeniem może być realizowana przy wykorzystaniu interfejsów I2C, UART, CSIO oraz LIN.

Układy mogą być zasilane napięciem z zakresu od 2,7 do 5,5 V i są dostosowane do pracy w zakresie temperatur od –40 do 85°C (105°C w wypadku montażu na czterowarstwowej płytce PCB).

Mikrokontrolery MB9B120J oferowane są w 32-wyprowadzeniowych obudowach QFN o wymiarach 5 x 5 x 0,8 mm (model MB9BF121JWQN). Są to najmniejsze układy w rodzinie FM3. Nowe mikrokontrolery firmy Fujitsu Semiconductors dostępne są również w 32-wyprowadzeniowych obudowach LQFP o wymiarach 7 x 7 x 1,6 mm (model MB9BF121JPMC).

Mikrokontrolery MB9B120J są przeznaczone do zastosowania głównie w aplikacjach takich jak inwertery i sterowniki silników w artykułach gospodarstwa domowego np. lodówkach, pralkach, czy też indukcyjnych płytach grzewczych.

Próbki mikrokontrolerów są już dostępne. Cena jednostkowa przy zakupie tysiąca sztuk wyniesie 2,5 USD. Więcej informacji można znaleźć w broszurce informacyjnej oraz na stronie www rodziny układów FM3.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!