Płytka uruchomieniowa LPC800-MAX w promocyjnej cenie 1 Euro

W marcu tego roku firma Embedded Artists (producent narzędzi sprzętowych dedykowanych dla mikrokontrolerów z rodzin LPC firmy NXP) zapowiedziała rozpoczęcie dystrybucji płytki uruchomieniowej dla układów LPC800 – pierwszej w ofercie NXP rodziny mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M0+. Płytka ta jest już dostępna w sprzedaży. Co więcej, narzędzie to można nabyć w promocyjnej cenie 1 Euro.
Płytka, której nazwa brzmi LPC800-MAX, to kompletna sprzętowa platforma uruchomieniowa dla układów LPC800. Na płytce zintegrowano nie tylko mikrokontroler (model LPC812M101FDH20 w obudowie TSSOP20), ale również programator/debuger. LPC800-MAX jest kompatybilna z formatem Arduino oraz może współpracować ze środowiskami programistycznymi LPCXpresso i mbed. Szerzej on tym produkcie pisaliśmy tutaj.
Standardowa cena zakupu LPC800-MAX to 15 Euro (produkt jest dostępny w sklepie Embedded Artists). 500 sztuk płytek będzie można nabyć w promocyjnej cenie 1 Euro.

Unisystem i SoMLabs zacieśniają współpracę wzmacniając europejski rynek elektroniki
Creotech Quantum zamierza skomercjalizować system kwantowej dystrybucji klucza w 2026 roku
Procesory AMD Ryzen™ Embedded V3000 sercem przełączników Cisco N9300 oraz routerów z serii 8000 do obsługi obciążeń związanych z AI 





