LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Jednoukładowy ID dla systemów autoryzacji z firmy Infineon

Jednoukładowe rozwiązanie autoryzacyjne firmy Infineon

Firma Infineon poszerzyła swoją ofertę o rozwiązanie OPTIGA Trust,  służące do zabezpieczania systemów przed podróbkami sprzętu. W skład OPTIGA Trust wchodzi oprogramowanie oraz układ SLS 10ERE, realizujący autoryzację, który można zintegrować z akcesoriami takimi, jak słuchawki, kartridże czy części zamienne.
Typowe rozwiązania autoryzacyjne wykorzystywane w elektronice konsumenckiej używają klucza symetrycznego, czyli rozwiązania, w którym urządzenie hostujące (np. smartfon) i podłączane do niego akcesoria (np. słuchawki) mają ten sam klucz szyfrujący. Oznacza to podatność na włamania, gdyż wystarczy uzyskać klucz z hosta, by móc podszyć się pod oryginalne akcesoria.
Układ SLS 10ERE wykorzystuje asymetryczną kryptografię na krzywych eliptycznych (ECC) ze 163-bitowym kluczem. Do szyfrowania i deszyfrowania używane są osobne klucze, przy czym klucz hosta jest publiczny i w ogóle nie musi być chroniony, a klucz akcesoriów przechowywany jest wewnątrz układu – każdy egzemplarz SLS 10ERE ma przypisaną parę unikatowych kluczy. Urządzenie hostujące nie musi być wyposażone w dodatkowy układ zabezpieczający, a oprogramowanie dla niego jest dostarczane przez Infineon. Do komunikacji SLS 10ERE wykorzystuje łatwy do implementacji, jednoliniowy interfejs SWI o przepustowości 500 kb/s. Układ ma też zintegrowane 3,5 kb nieulotnej pamięci użytkownika (EEPROM).
Układ SLS 10ERE jest zamknięty w obudowie USON-3 o wymiarach 2 x 3 mm, co pozwala zmieścić go nawet w niewielkich urządzeniach i może pracować w temperaturach od –30 do +85°C.
Do badania możliwości nowego rozwiązania służy zestaw ewaluacyjny OPTIGA Trust Application Kit, mający postać wtyku USB i zawierający m.in. demonstrację autoryzacji i wykorzystania pamięci wewnętrznej.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!