LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe układy SoC firmy ON Semiconductor dedykowane dla miniaturowych systemów wspomagania słuchu

Nowe układy SoC firmy ON Semiconductor dedykowane dla miniaturowych systemów wspomagania słuchu

Firma ON Semiconductor wprowadziła do swojej oferty nową serię układów typu SoC nazwaną Ezairo 7100. Są to układy dedykowane do realizacji miniaturowych systemów wspomagania słuchu np. aparatów słuchowych i implantów.

Układy z grupy Ezairo 7100, podobnie jak starsze układy z serii Ezairo 5900, są wyposażone w 24-bitowy rdzeń CFX DSP pozwalający na realizację skomplikowanych, wymagających obliczeniowo algorytmów wspomagania słuchu, a także akcelerator HEAR, który realizuje funkcje przetwarzania dźwięku. W porównaniu z architekturą Ezairo 5900,  najważniejszymi nowościami wprowadzonymi w układach Ezairo 7100 są rdzeń ARM Cortex-M3 i bank programowalnych filtrów Filter Engine. Pierwszy daje możliwość obsługi protokołów bezprzewodowych oraz wspomaga rdzeń DSP poprzez realizację naprawy błędów i kodowania dźwięku, natomiast Filter Engine implementuje filtry w dziedzinie czasu, zapewniając opóźnienie nie większe niż 44 µs.

Nowe układy firmy ON Semiconductor zostały wyprodukowane w technologii 65 nm i mają zintegrowany analogowy frontend o zakresie dynamiki 85 dB (110 dB dla sygnałów wejściowych), gwarantujący wysoką jakość i precyzję dźwięku. Ezairo 7100 są też wyposażone w zestaw interfejsów (GPIO, I2C, UART, SPI, LSAD i PCM), przetworniki A/C oraz peryferia odpowiadające za zarządzanie energią, timery, VCO, pętle PLL i kontroler przerwań, a także bloki kodeków i korekcji błędów. W połączeniu z pamięcią nieulotną i transceiverami bezprzewodowymi, daje to kompletną platformę sprzętową.

Szczegóły dotyczące obu układów Ezairo 7100 można znaleźć na stronie www firmy ON Semiconductor.