Webinarium dotyczące projektowania systemów Internet of Things z wykorzystaniem modułów komunikacji radiowej eRIC

LPRS (Low Power Radio Solutions) to firma, której głównym produktem są moduły komunikacji radiowej pracujące w paśmie poniżej 1 GHz. Najnowszym rozwiązaniem w ofercie tego producenta są moduły eRIC (easyRadio Integrated Controller). Wyróżniają się one niezwykłą łatwością implementacji w systemie oraz innowacyjnym mechanizmem regulującym zużycie prądu.

Implementacja modułów eRIC w systemie docelowym jest bardzo prosta. W minimalnym wariancie moduły do pracy nie wymagają dołączenia żadnych dodatkowych komponentów, nie licząc anteny. W tym scenariuszu moduł nie tylko realizuje bezprzewodową transmisję danych, ale również odpowiada za wykonywanie aplikacji przygotowanej przez projektantów systemu. W bardziej rozbudowanym wariancie moduł jest sterowany z poziomu układu hosta (a więc mikrokontrolera) poprzez interfejs UART. W tym scenariuszu moduł konfigurowany jest poprzez komendy, a dane wysyłane są w tak zwanym trybie „wireless uart”.

Moduł radiowy eRIC w stanie aktywnej pracy pobiera prąd o wartości 16 mA. Ograniczenie zużycia prądu odbywa się za pomocą mechanizmu ustalającego jaki procent czasu odbiornik układu jest włączony. Do wyboru są: 12.5%, 6.25%, 3.1% , 1.56%, 0.78%, 0.39% i 0.2%.

Już dziś odbędzie się webinarium, podczas którego omówione zostaną korzyści wynikające ze stosowania w systemach komunikacji radiowej typu IoT (Internet of Things) modułów radiowych eRIC firmy Low Power Radio Solutions. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć tutaj.

O autorze