LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Atmel prezentuje mikrokontrolery z rdzeniem ARM Cortex-M7

Podczas odbywających się w październiku ubiegłego roku targów ARM TechCon Atmel zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty mikrokontrolerów z najnowszym rdzeniem ARM, a więc Cortex-M7 (pisaliśmy o tym tutaj). Firma poinformowała właśnie, że układy te są już dostępne.

Producent zwraca uwagę przede wszystkim na trzy wyróżniające cechy nowych mikrokontrolerów. Pierwszą jest wysoka wydajność obliczeniowa, którą gwarantuje rdzeń Cortex-M7 mogący pracować z maksymalną częstotliwością 300 MHz. Druga cecha to wbudowana pamięć o znacznej pojemności: do 384 kB SRAM i do 2 MB Flash. Trzecią cechą są natomiast możliwości komunikacyjne. Zintegrowane w mikrokontrolerach peryferia komunikacyjne to między innymi  kontroler USB high-speed, do 8 interfejsów UART, interfejs I2S, SD/MMC, interfejs kamery CMOS, a także kontroler 10/100 Ethernet (również typu AVB – Audio Video Bridging) i dwa kontrolery CAN zgodne z najnowszą specyfikacją CAN-FD (Flexible Datarate).

Rodzina mikrokontrolerów Atmel z rdzeniem Cortex-M7 składa się z czterech podgrup: SAM E70 i SAM S70 przeznaczonyvh dla aplikacji przemysłowych oraz SAM V70 i SAM V71 dedykowanych do zastosowań motoryzacyjnych.

Aplikacje dla nowych mikrokontrolerów firmy Atmel można tworzyć korzystając z popularnych środowisk programistycznych: Atmel Studio, ARM MDK i IAR EWARM. Dostępne są ponadto systemy operacyjne czasu rzeczywistego: Keil RTX, Segger embOS, FreeRTOS i Express Logic Thread-X.

Mikrokontrolery SAM E70, SAM S70, SAM V70 i SAM V71 są obecnie dostępne w formie próbek (tylko dla wybranych klientów). Ogólnodostępne próbki pojawią się w dystrybucji w lutym 2015 r. wraz z zestawem uruchomieniowym ATSAMV71-XULT Xplained kit. Cena jednostkowa układów zaczyna się 4.80 USD dla zamówień 10 tysięcy sztuk.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!