Aluminiowe obudowy Bocube

Firma BOPLA poszerzyła swoją ofertę o nową linię obudów z rodziny Bocube, tym razem wykonanych z aluminium. Nowe obudowy BOPLA cechują się wysoką odpornością mechaniczną, dobrze ekranują przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i są odporne na działanie chemikaliów oraz promieniowania UV i zmian temperatury, dzięki czemu mogą być wykorzystywane poza budynkami, np. w zastosowaniach rolniczych, komunikacyjnych czy energetycznych.

O systemie obudów Bocube pisano już na stronie polskiego dystrybutora. Teraz te same uniwersalne obudowy dostępne są wykonane w całości, wraz z zawiasami, z aluminium i lakierowane farbą proszkową – w standardzie na jeden z dwóch odcieni szarości.

Bocube zapewniają miejsce do montażu prostokątnych płytek PCB, a ich frontowe przykrywki mają specjalne zagłębienie mogące zmieścić klawiaturę membranową. Są standardowo wyposażone w uszczelkę poliuretanową, która zapewnia im stopień ochrony IP 66 / IP 67. Na zamówienie dostępne są także wersje uszczelniane silikonem, służące do pracy w wyższych temperaturach, a także uszczelki o wyższym stopniu ochrony (IP 68, IP 69K), odporne na wodę morską oraz uszczelki chroniące dodatkowo przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Nowe obudowy dostępne są w ośmiu rozmiarach, ich część główna wykonana jest ze stopu GD Al Si 12, a pokrywa i uchwyty, które ją przytrzymują z Al Mg Si 0.5. Bocube Alu są zaprojektowane tak, że wszystkie śruby montażowe są ukryte, przewidziano także miejsce na montaż elementów wyrównujących ciśnienie.

Wśród dostępnych dla obudów Bocube akcesoriów znaleźć można panele montażowe z laminowanego papieru, uchwyty do montażu na szynie DIN oraz różne rodzaje membran kompensujących zmiany ciśnienia. Specjalne uchwyty do montażu naściennego są jeszcze w trakcie opracowywania.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Bopla w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze