RS Components wspiera drużynę PWR Racing Team z Wrocławia

Firma RS Components  ponownie uczestniczyła w odnoszącym ogromne sukcesy projekcie studenckim. Dystrybutor już po raz drugi nawiązał współpracę z PWR Racing Team, organizacją studentów Politechniki Wrocławskiej, aby wspomagać tworzenie najnowszego pojazdu RT-08.

Po dziesięciu miesiącach przygotowań drużyna z dumą zaprezentowała nowy samochód wyścigowy szerszej publiczności. Samochód ma samonośną konstrukcję z włókna węglowego, opartą na rdzeniu aluminiowym o strukturze plastra miodu, a także stalową, przestronną ramę w tylnej części do montażu silnika. Drużyna z pewnością może opierać się na doświadczeniu, które zdobyła podczas tworzenia siedmiu poprzednich pojazdów.

Duch konkurencji przejawia się głównie w projekcie oraz pracy projektowej wykonanej w ciągu całego roku przez drużynę. Drużyny opracowują wspólnie innowacyjne rozwiązania z zakresu motoryzacji. Niezależnie od tego organizowane są także wyścigi samochodowe Formuła Student – poza konkurencją projektową samochody konkurują ze sobą również na torze wyścigowym. Po zakończeniu wyścigu w Polsce drużyna próbuje swoich sił w zawodach we Włoszech, w Niemczech, Czechach i na Węgrzech. W tym roku po raz pierwszy wrocławscy studenci zwyciężyli w klasyfikacji generalnej w zawodach Formula Student Italy rozgrywanych na torze Riccardo Paletti.

PWR Racing Team jest drużyną studentów z Politechniki Wrocławskiej, która od 2009 roku ma ten sam cel — stworzenie samochodu, który weźmie udział w międzynarodowych zawodach Formuły Student. Formuła Student powstała w 1978 roku, a jej twórcą jest SAE, międzynarodowa organizacja mająca na celu rozwijanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu motoryzacji przez młodych inżynierów podczas procesu uczenia się.

Zespół RS Components Polska jest dumny, że może wspierać i brać udział w tak ogromnym projekcie wraz z grupą utalentowanych studentów z Politechniki Wrocławskiej i przyczyniać się do ich międzynarodowych sukcesów. Uczestnictwo RS jest zachętą dla młodych inżynierów do odwiedzenia strony RS Online, na której można znaleźć informacje na temat aktualności z branży. Studenci odwiedzają także Designspark — platformę internetową, za pośrednictwem której można uzyskać cenne wskazówki, bezpłatne zasoby i darmowe narzędzia projektowe oraz dzielić się pomysłami.

Do realizacji tego rodzaju projektów przydatne są produkty marki RS Pro, które stanowią połączenie jakości i wydajności z przystępną ceną. Wszystkie produkty wyróżnia znak jakości RS, oznaczający zgodność z wiodącymi w branży standardami audytu, kontroli, testów i certyfikacji. Ostatnio dystrybutor rozszerzył gamę wysokiej jakości produktów w konkurencyjnych cenach o nowy sprzęt warsztatowy, w tym stację lutowniczą, kilka stacji do napraw oraz wyciąg oparów.

O autorze