Grzegorz Szymańczuk Mistrzem Europy w lutowaniu – Productronica 2017

16 listopada 2017 to data, którą cała branża elektroniki i automatyki w Polsce zapamięta na zawsze. Grzegorz Szymańczuk  z firmy G-tronixrework, mieszczącej się w Pruszczu Gdańskim, został Mistrzem Europy w lutowaniu podczas mistrzostw odbywających się w trakcie targów Productronica 2017 w Monachium. Na zdjęciu powyżej Mistrz (w zielonej koszulce) wraz z właścicielem firmy RENEX, Predragiem Topiciem.

16 listopada to kolejny dzień Mistrzostw Europy w lutowaniu, które odbywają się podczas największych w Europie targów Elektroniki i Rozwoju Produkcji – Productronica 2017. Udział w mistrzostwach w tym dniu brali zawodnicy z różnych krajów: Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Węgier, Niemiec oraz Polski.

Polskę podczas Mistrzostw Europy reprezentowało dwóch zawodników: Grzegorz Szymańczuk z firmy G-tronixrework z Pruszcza Gdańskiego oraz Grzegorz Maliszewski z Mediarecovery z Katowic. Wieloletnia praktyka i doświadczenie reprezentantów oraz szkolenie, które firma RENEX zorganizowała dla Mistrzów Polski w lutowaniu w dniu 7.10.2017 zaowocowały zwycięstwem.

Grzegorz Szymańczuk, który zdobył tytuł Mistrza Polski w lutowaniu podczas tegorocznej edycji RENEX Soldering Championship, uzyskał największą ilość punktów. Tym samym zdobył 1 miejsce na podium, stając się Mistrzem Europy w lutowaniu. To kolejny dowód na to, że Polska kadra inżynierów to fachowcy i eksperci w branży elektroniki.

W dniu dzisiejszym, podczas targów Productronica, odbywają się Mistrzostwa Świata w lutowaniu. Tytuł Mistrza Europy, uzyskany przez Grzegorza, umożliwia mu start w Mistrzostwach Świata. Z kolei drugą osobą, która nas reprezentuje w tej kategorii, jest Sylwia Murawska z firmy Elhurt, która mieści się w Gdańsku.

O autorze