„Digilent Design Contest 2018” – polscy studenci rozbili stawkę w paneuropejskim konkursie FPGA

Wspólnie z polskim dystrybutorem firmy Digilent – sklepem KAMAMI.pl – informowaliśmy o etapach konkursu „Digilent Design Contest 2018”, którego finał miał miejsce w połowie maja 2018. W tym roku zdominowany przez Polaków, którzy zajęli 3 z 4 nagradzanych miejsc!

Drugie miejsce w finale konkursu na projekt implementowany w FPGA zajął Karol Radwan z AGH, który przedstawił projekt „Structure From Motion” – sprzętowy system rozpoznawania obrazu, przeznaczony do stosowania w systemach nawigacji bezzałogowych statków latających.

Trzecie miejsce w finale konkursu na projekt implementowany w FPGA zajął zespół z Politechniki Śląskiej w składzie: Robert Nawrath, Marcin Beberok oraz Przemyslaw Mazur, który przedstawili własną implementację sterownika PLC w układzie FPGA.

Kolejna nagroda – „Digilent Instrumentation Prize” – trafiła do rąk Jakuba Wiczyńskiego z Politechniki Gdańskiej za opracowanie projektu „Additive Synthesizer”.

Udział w konkursie wzięli także przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa.

Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i w imieniu firm KAMAMI i Digilent zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie! Informacje na jego temat będziemy publikować po tegorocznych wakacjach.

O autorze