RS Components wprowadza na rynek profesjonalną, kieszonkową kamerę termowizyjną firmy Fluke

Firma RS Components wprowadziła do oferty najnowszą kamerę termowizyjną firmy Fluke, wiodącego producenta elektronicznych narzędzi testowych i oprogramowania dla profesjonalistów na świecie. Nowy, innowacyjny model PTi120 to pierwsze kieszonkowe urządzenie producenta, które umożliwia rozwiązywanie problemów oraz wykorzystywanie w aplikacjach z obszaru konserwacji predykcyjnej w wielu różnych branżach przemysłowych.

Kieszonkową kamerę termowizyjną można z łatwością nosić przy sobie, co ułatwia codzienną pracę inżynierom serwisowym. Urządzenie pozwala na wykonywanie zaawansowanych kontroli z wykorzystaniem podczerwieni oraz szybkie skanowanie temperaturowe sprzętu elektrycznego, maszyn lub konkretnych pomp i silników, minimalizując tym samym przestoje sprzętu.

Najważniejszą funkcją tego w pełni radiometrycznego urządzenia jest 3,5-calowy ekran dotykowy LCD, który dzięki opcji fuzji IR umożliwia automatyczne i jednoczesne zapisywanie cyfrowego obrazu światła widzialnego wraz z obrazem w podczerwieni. Użytkownicy zyskują możliwość blendowania obrazu końcowego w zakresie od całkowitej podczerwieni po światło widzialne za pomocą przesunięcia palcem po ekranie, co pozwala na szybkie zlokalizowanie problematycznych obszarów. Dzięki dostarczaniu danych pomiarowych aż do poziomu pojedynczego piksela urządzenie zapewnia rozdzielczość 120 x 90 pikseli w podczerwieni, co daje łącznie 10 800 pikseli.

Ponadto kamera PTi120 to bardzo trwałe urządzenie, które wyposażono w obudowę o klasie odporności IP45, dzięki której jest odporne na wnikanie brudu i wody, a także wytrzymuje upadek z wysokości do 1 m. Pozostałe kluczowe dane techniczne: pole widzenia 50° (poziomo) x 38° (pionowo); zakres pomiaru temperatury od –20 do +150°C przy dokładności +/–2°C; a także pojemność akumulatora wystarczająca na dwie godziny pracy.

W przypadku użytkowania razem z oprogramowaniem Fluke’s Connect Desktop oraz jego funkcją „oznaczania obiektów” użytkownicy mogą również skanować kod paskowy obiektu lub kod QR, co umożliwia zapisywanie wykonanego obrazu IR wraz z informacją o dacie/godzinie w zdefiniowanych folderach. Dane te można przesyłać przez Wi-Fi lub USB.

Urządzenie Fluke PTi120, które wysyłane jest już z RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku, ma w standardzie dwuletnią gwarancję, przewód do ładowania i przesyłu danych, a także miękką torbę transportową i regulowaną smycz. Oprogramowanie Fluke Connect Download oraz instrukcję obsługi można pobrać za darmo.

O autorze