Segger J-Link umożliwia zdalne debugowanie z szyfrowaniem transmisji

Oprogramowanie Segger J-Link Remote Server to sprawdzone narzędzie do zdalnego debugowania. Zazwyczaj było wykorzystywane do obsługi sprzętu, który jest zainstalowany w miejscu trudno dostępnym. W obecnych czasach jego funkcjonalność zyskuje jeszcze jedno zastosowanie.

Praca zdalna stała się konieczna dla wielu inżynierów. Patrząc na zmiany w środowisku pracy, bardzo prawdopodobne jest, że praca z domu będzie nie tylko coraz częstsza, ale stanie się wręcz normalnością.

Zabieranie projektów sprzętowych do domu jest jednak niepraktyczne. Tym niemniej dzięki J-Link Remote Server nie jest to konieczne. Projektanci mogą połączyć się z programatorem z domu i korzystać z każdego narzędzia obsługującego J-Link. Programator pracuje dokładnie tak samo jak przy połączeniu lokalnym, z biurka programisty.

Za pomocą bezpiecznego uwierzytelniania dostępu do serwera, a także zaszyfrowanego tunelu komunikacji między oprogramowaniem a debugerem, zdalny dostęp jest bezpieczną opcją. Uwierzytelnienie korzysta z metody challenge-response, dzięki czemu podczas komunikacji hasło nie jest nigdy widoczne. Szyfrowanie end-to-end zapewnia bezpieczne przesyłanie kodu aplikacji. Metody są oparte o sprawdzone algorytmy z biblioteki emCrypt.

Oprogramowania J-Link Remote Server można bezpłatnie użyć z każdym programatorem J-Link, w tym modelami podstawowymi wyposażonymi jedynie w interfejs USB. Oprogramowanie wchodzi w skład pakietu „J-Link Software and Documentation Package”, który jest dostarczany z każdym programatorem J-Link oraz J-Trace.

Więcej informacji na stronie firmy Segger.

O autorze