LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

RS Components informuje o dostępności nowego złącza światłowodowego serii 6000 firmy Bulgin

RS Components ogłosił dostępność nowego złącza światłowodowego, które zostało niedawno wprowadzone na rynek przez firmę Bulgin, producenta wzmocnionych złączy i podzespołów.

Dupleksowe złącze światłowodowe LC serii 6000 zaprojektowano i wyprodukowano z myślą o pracy w trudnych warunkach. Ma nasadki uszczelniające klasy IP69K oraz IP68, które zapewniają wysoki poziom ochrony przed wnikaniem zanieczyszczeń i wody. W razie potrzeby można je całkowicie zanurzyć na maksymalnie dwa tygodnie na głębokość 10 m.

Złącza są zgodne ze standardem branżowym interfejsów LC określonym w normie IEC 61754-20. Dodatkowo przewód jakości Mil-Tac zapewnia, że złącze nadaje się do stosowania w trudnych warunkach, w których może być wymagane użycie i odzyskanie do ponownego wykorzystania. Złącza serii 6000 mogą być użytkowane w zakresie temperatur od -25°C do +70°C. W zastosowaniach morskich spełniają wymagania normy EN 60068-2-52 dotyczącej mgły solnej występującej cyklicznie (ostrość próby 1).

W nowych złączach wykorzystano bezpieczne połączenia skręcane o kącie obrotu 30°, które zapewniają trwałość, wytrzymałość i niezawodność połączenia mechanicznego. Wytrzymałą obudowę wykonano z tworzywa sztucznego odpornego na działanie temperatury o średnicy 32 mm oraz maksymalnej długości 78,4 mm.

Złącze dupleksowe LC serii 6000 doskonale nadaje się do szerokiej gamy zastosowań. Sprawdzi się m.in. w transmisji sygnału telewizyjnego na otwartej przestrzeni, połączeniach FTTX, a także rozwiązaniach serwerowych. Znajdzie również zastosowanie w inżynierii lądowej, lotnictwie i kolei.

Dzięki bardzo niskiej tłumienności wtrąceniowej, która wynosi średnio <0,1 dB i nigdy nie przekracza 0,2 dB, złącza zapewniają wysoką efektywność i niezawodność niezależnie od środowiska, w którym są używane.

Do zastosowań, w których są wymagane osobne kable transmisji i odbioru, dostępne jest dodatkowe połączenie światłowodowe. Dodatkowy światłowód z kablem dupleksowym można również używać jako nadmiarową ścieżkę danych. Może też zapewnić podwojenie transmisji danych w zastosowaniach wymagających najwyższej przepustowości.

Złącze jest dostępne w sklepie RS z już podłączonymi przewodami krosowniczymi lub z zestawami montażowymi do podłączenia w terenie. Dostępne są również zestawy do złączy inline i do obudów hermetycznych.

Autor: RS Components