Nowy czujnik temperatury i wilgotności Sensirion SHT40

Sensirion wprowadził do oferty czujnik wilgotności i temperatury nowej generacji. Sensor SHT40 oferuje dobry stosunek parametrów do ceny. Układy są dystrybuowane w na rolkach i są zgodne ze standardowymi procesami montażu SMD, co czyni je idealnymi do produkcji urządzeń w dużych ilościach.

Czujnik SHT40 bazuje na zupełnie nowej i zoptymalizowanej technologii CMOSens. Oferuje wyjątkowo niską konsumpcje mocy i dobrą dokładność pomiaru. Technologia pozwala zmieścić w jednym układzie kompletny system czujnikowy wraz z cyfrowym interfejsem I2C. Zakres pomiarowy wynosi od 0% do 100% RH oraz od -40°C do +125°C, natomiast dokładność wynosi ±1,8% RH oraz ±0,2°C. Rozszerzony zakres napięć zasilania, od 1,08 do 3,6 V, a także średni pobór prądu na poziomie 400 nA sprawiają, że czujnik SHT40 sprawdzi się w aplikacjach mobilnych oraz zasilanych bateryjnie. Niewielkie wymiary obudowy DFN umożliwiają integrację nawet w najbardziej problematycznych aplikacjach, spełniając najwyższe wymagania dotyczące niezawodności układu. Sensor spełnia wymagania standardu JEDEC JESD47.

W ramach uzupełnienia oferty, w 2021 Sensirion ma zamiar wydać czujniki SHT41 i SHT45 o jeszcze wyższej dokładności. Będą oferować dokładność na poziomie ±1,5% RH oraz ±0,1°C. Sensirion planuje także dodanie do portfolio wersji z dodatkową ochroną. Zawarty na obudowie filtr pozwoli spełnić wymagania normy IP67.

Więcej informacji na stronie: www.sensirion.com/sht4x

O autorze