LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

[ZWYCIĘZCA] Wygrał debugger MPLAB PICkit 4 firmy Microchip

Nagrodą we wrześniowym konkursie firmy Microchip był programator MPLAB PICkit 4 (PG164140). Wygrał go:

Paweł Wąs

Debugger MPLAB PICkit 4 umożliwia szybkie i łatwe debugowanie, a także programowanie mikroprocesorów oraz mikrokontrolerów z serii PIC, dsPIC, AVR, SAM i CEC. Korzysta z potężnego interfejsu graficznego środowiska MPLAB X IDE.

MPLAB PICkit 4 programuje szybciej niż jego poprzednik dzięki 32-bitowemu mikrokontrolerowi SAME70 o taktowaniu 300 MHz. Oprócz szerszego zakresu napięcia nominalnego, PICkit 4 obsługuje zaawansowane interfejsy, takie jak 4-przewodowy JTAG i SWD i umożliwia strumieniowanie danych. Jest jednocześnie kompatybilny z płytkami demonstracyjnymi oraz systemami korzystającymi z 2-przewodowego interfejsu JTAG i ICSP.

Kluczowe cechy PICkit 4 to: dopasowanie prędkości taktowania, możliwość dostarczania do układu programowanego do 50 mA prądu, pobór prądu z urządzenia docelowego na poziomie poniżej 100 µA, a także zasilania z programowanego systemu.

Programator komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 High-Speed. Może być podłączony do urządzenia docelowego za pomocą 8-pinowego złącza Single In-Line (SIL). Złącze wykorzystuje dwa piny we/wy urządzenia i linię resetowania do implementacji debugowania i programowania szeregowego (ang. In-Circuit Serial Programming, ICSP).

Więcej informacji na temat produktu znajdziesz na stronie firmy Microchip.

Gratulujemy zwycięzcy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych na portalu Mikrokontroler.pl