Nowe precyzyjne zasilacze warsztatowe Rohde & Schwarz NGA100

Rohde & Schwarz rozszerzyło ofertę dotyczącą podstawowych zasilaczy o nowe urządzenia NGA100. Od teraz dostępne są cztery nowe urządzenia oferujące jedno lub dwa wyjścia o parametrach 35V/6A lub 100V/2A. Modele z pojedynczym wyjściem mogą dostarczyć do 40 W mocy, natomiast urządzenia dwukanałowe – do 80 W. Dodatkowo modele dwukanałowe można połączyć, aby dostarczyć do 200 V lub do 12 A.

Rohde & Schwarz zaimplementowała na wyjściu układ liniowy, co pozwoliło na znaczącą poprawę parametrów względem zazwyczaj stosowanych układów impulsowych. Większa dokładność oznacza, że użytkownicy mogą być pewni parametrów dostarczanego zasilacza nawet bez dodatkowych pomiarów multimetrem. Standardowa rozdzielczość pomiarów rzędu 1 mV / 100 µA jest rozszerzana dla prądów poniżej 200 mA do poziomu 1 µA. Jest to idealne do testowania niskich prądów, typowych dla aplikacji IoT w trybie oczekiwania lub uśpienia. Przyrząd cechuje się także niezbędnym zakresem dynamicznym do obsługi szpilek mocy i prądu w trybie aktywnym.

Większość podstawowych zasilaczy oferuje maksymalną moc wyjściową jedynie w wąskim zakresie napięć oraz prądów. Technologia FlexPower firmy R&S umożliwia dostarczenie maksymalnej mocy zasilania w różnych kombinacjach napięcia i prądu, co umożliwia obsługę wielu różnych aplikacji. Użytkownicy skorzystają także z przejrzystego ekranu, intuicyjnego interfejsu, a także funkcji statystycznych. Te ostatnie umożliwiają wypisanie na ekran maksymalnych i minimalnych wartości prądu, napięcia i mocy.

Inne funkcje przyrządu R&S NGA100 rzadko spotykane w podstawowych zasilaczach warsztatowych to m.in. zapisywanie parametrów do późniejszej analizy z częstotliwością 10 próbek na sekundę. Urządzenie oferuje interfejsy USB, Ethernet, WLAN oraz zewnętrzny wyzwalacz i cyfrowe wejścia/wyjścia. Użytkownik może generować sekwencje napięcia/prądu z interwałami do 10 ms. Napięcie wyjściowe ma niskie zniekształcenia i niski poziom szumów, a straty na przewodach można skompensować dzięki funkcji zdalnego czujnika.

Więcej informacji na stronie https://www.rohde-schwarz.com/pl/products/test-and-measurement/dc-power-supplies/rs-nga100-power-supply-series_63493-959872.html

O autorze