[WEBINARIUM] Trasa edukacyjna i webinarium Szkoły Pomiarów Rohde & Schwarz

Rohde & Schwarz organizuje serię wydarzeń dotyczących oprzyrządowania pomiarowego, a w szczególności oscyloskopów. Seria wydarzeń nawiązująca do corocznego seminarium online Oscilloscope Days również rozpocznie się od webinarium, które odbędzie się 27 października w godzinach 10.00 – 12.00. Następnie Rohde & Schwarz ma w planach organizację serii warsztatów w całej Europie, w tym także w Polsce.

Cała seria wydarzeń przyjęła nazwę „Szkoły Pomiarów” i jest pewnym rozszerzeniem koncepcji seminarium Oscilloscope Days. Webinarium, które będzie otwarciem serii podejmie tematykę funkcjonalności i pomiarów za pomocą najnowszego oscyloskopu R&S: MXO4. Przedstawione zostaną także przykłady zastosowania sprzętu w typowych zadaniach pomiarowych.

Program wydarzenia:

  • 10.00 – 10.15: Powitanie i Przemówienie powitalne,
  • 10.15 – 10.45: Wyzwania dotyczące pomiarów w elektronice mocy,
  • 10.45 – 11.10: Ćwiczenie – Odpowiedź impulsowa i wpływ na stabilność konwertera mocy,
  • 11.10 – 11.25: Przerwa,
  • 11.25 – 11.45: Ćwiczenie – Analiza FFT w badaniach EMI,
  • 11.45 – 12.00: Zakończenie.

W listopadzie rozpocznie się z kolei trasa „Szkoły pomiarów” Rohde & Schwarz. Eksperci odwiedzą wiele miast w całej Europie. Wśród potwierdzonych lokalizacji jest już Gotheborg, Sztokholm, Barcelona czy Madryt. Planowany jest także event w Polsce, aczkolwiek nie znamy jeszcze dokładnego miejsca i daty.

Więcej informacji na stronie firmy Rohde & Schwarz


O autorze