Apollo Seiko – Twój partner w automatycznym lutowaniu przy pomocy robotów

Apollo Seiko dostarcza zautomatyzowane rozwiązania lutownicze dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Specjalistyczne roboty są odpowiedzią na potrzebę szybkiego i precyzyjnego lutowania zgodnie z najwyższymi standardami. Dzięki globalnej sieci, dedykowanym dystrybutorom i 50-letniemu doświadczeniu producent zapewnia najlepsze wsparcie dla klientów.

Rozwiązania Apollo Seiko dostępne są w ofercie warszawskiego dostawcy maszyn i urządzeń do produkcji elektronicznej, PB Technik. Firma jest wyłącznym dystrybutorem automatycznych robotów lutujących tej marki.

Apollo Seiko JCAT Lyra; PB Technik sp. z o.o.
Apollo Seiko JCAT Lyra; PB Technik sp. z o.o.

 

Gama produktów, która sprawdzi się w każdym środowisku

  • Samodzielny robot lutowniczy Apollo Seiko JCAT Lyra jest bardzo przyjazny dla użytkownika, łatwy w obsłudze i nauczaniu dzięki oprogramowaniu zainstalowanemu na robocie. Jest dostępny w różnych obszarach roboczych i gotowy do użycia natychmiast po dostawie.
  • Do lutowania w linii produkcyjnej Apollo Seiko oferuje roboty JS SCARA lub JC3. Oba nadają się do różnych opcji produkcyjnych, takich jak przenośniki taśmowe, stoły obrotowe lub maszyny ze stołem tarczowym.
  • Zestawy dla integratorów – jeśli klient chce korzystać z własnego wyboru robotów, Apollo Seiko posiada zestaw OMEGA do zintegrowania z różnymi maszynami. Można go łatwo zamontować na dowolnym rodzaju robota lub przenośniku, dzięki czemu klient ma to, co najlepsze z dwóch różnych rozwiązań: technikę lutowania Apollo Seiko oraz wsparcie i wiedzę zintegrowaną z wybranym robotem.

Cztery Kluczowe Elementy Lutowania Apollo-Seiko

Podstawą lutowania maszynami Apollo Seiko są 4 ważne i unikalne elementy: Sterownik, Podajnik ZSB, Grzałka RSP i grot lutowniczy.

Sterownik kontroluje temperaturę i zasila podajnik. Dostępny jest w wersjach o mocy grzewczej 130, 200, a nawet 300 W. Modele Comet i Stellar są dostarczane wraz z robotem i oprogramowaniem Apollo Seiko. Kontrolery Terra i Luna zostały zaprojektowane z myślą o integracji.

Podajnik ZSB to szybki podajnik drutu lutowniczego z silnikiem krokowym zapewniającym niezwykle precyzyjne działanie. Wyposażony jest w nożyki do nacinania drutu lutowniczego, dzięki czemu eliminuje rozprysk topnika podczas lutowania i powstawanie kulek lutowniczych.

Grzałka RSP Apollo Seiko, PB Technik sp. z o.o.
Grzałka RSP Apollo Seiko, PB Technik sp. z o.o.

Grzałka RSP do lutowania punktowego lub ślizgowego to opatentowany zestaw o smukłej konstrukcji. Ma specjalną funkcję wstępnego podawania i pozycjonowania wysokości grotu za pomocą sprężonego powietrza. Pozwala ona na zwiększenie prędkości posuwu i skrócenie czasu cyklu. RSP ma opcję zintegrowanego podawania azotu poprzez grot lutowniczy, dzięki czemu trafia dokładnie w lutowane miejsce i jest bardziej efektywny.

Groty lutownicze posiadają zintegrowaną grzałkę wewnątrz. Czujnik temperatury jest osadzony jak najbliżej punktu lutowniczego, aby zapewnić jak najdokładniejszy odczyt temperatury. Wymiana końcówki lutowniczej trwa od 5 do 8 sekund, w związku z czym nie wymaga żadnych narzędzi. Umieszczenie grotu jest łatwiejsze dzięki systemowi Poka-Yoke, który zapewnia prawidłowe umiejscowienie i gwarantuje stabilność pozycji. Dzięki szerokiej gamie typów i rozmiarów grotów Apollo Seiko, klient może wybrać najbardziej odpowiedni dla danego zastosowania.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat automatycznego lutowania Apollo Seiko, skontaktuj się z PB Technik.

O autorze