LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Artykuły

Mouser Electronics we współpracy z STMicroelectronics bada łączność bezprzewodową w nowym eBooku

Mnóstwo nowych i istniejących urządzeń, bramek i czujników połączonych do Internetu rzeczy (IoT) i Przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT) wymaga, aby technologia bezprzewodowa była niezawodna i kompatybilna z wieloma protokołami bezprzewodowymi. Zapotrzebowanie to będzie rosło tylko w miarę pełnego rozwoju pojazdów połączonych z siecią, urządzeń medycznych i przenośnych oraz ładowarek bezprzewodowych.

Mouser Electronics i STMicroelectronics

EBook, opracowany przez Mouser Electronics we współpracy z STMicroelectronics, oferuje wiele zastosowań – od sieci zdalnych czujników po inteligentne miasta i domy oraz od rolnictwa po rozrywkę publiczną. Omawiane są również specjalne wymagania dotyczące bezpieczeństwa, sieci prywatnych, sieci dalekiego zasięgu i nie tylko. Jak równiż odpowiednie roeiązania firmy STMicroelectronics, moduły i narzędzia programistyczne RF typu system-on-chip (SoC).

Wieloprotokołowy bezprzewodowy mikrokontroler radiowy (MCU) STM32WBA5, dostępny w firmie Mouser, jest wyposażony w mocny rdzeń Arm Cortex-M33 i posiada certyfikaty zgodności z protokołami Bluetooth Low Energy 5.4, Zigbee R23 i OpenThread 1.3. STM32WBA5 oferuje platformę o bardzo niskim poborze mocy i cyfrowe/analogowe urządzenia peryferyjne, odpowiednie do wielu zastosowań, od przemysłowych po inteligentne domy i rynki konsumenckie.

Bezprzewodowy mikrokontroler do łączności dalekiego zasięgu STM32WLE5 zawiera rozwiązanie radiowe LPWAN o bardzo małej mocy, składające się z LoRa, (G)FSK, (G)MSK i BPSK. Rdzeń Arm tego MCU implementuje pełny zestaw instrukcji DSP i niezależną jednostkę zabezpieczającą pamięć (MPU), która zwiększa bezpieczeństwo aplikacji.

Płytka NUCLEO-WBA55CG Nucleo-64 ułatwia tworzenie prototypów za pomocą bezprzewodowego mikrokontrolera STM32WBA5. Obsługa łączności Arduino Uno V3 i nagłówki ST Morpho umożliwiają rozszerzenie funkcjonalności dzięki szerokiemu wyborowi specjalistycznych nakładek.

Płytka ewaluacyjna STEVAL-ASTRA1B zawiera LoRa, Bluetooth LE i NFC, a także moduł pozycjonowania GNSS i czujniki MEMS (w tym czujniki temperatury i ciśnienia, akcelerometr i żyroskop), co czyni ją kompletnym potwierdzeniem koncepcji (PoC) dla śledzenia i monitorowania zasobów.

Płytka ewaluacyjna STEVAL-PROTEUS1 zawiera moduły Bluetooth LE, czujniki MEMS i elementy zabezpieczające przeznaczone do zastosowań Industry 4.0 z konserwacją opartą na stanie i konserwacją predykcyjną, w tym możliwością wykrywania anomalii dzięki możliwościom sztucznej inteligencji.

Zestaw Discovery STM32WBA55G-DK1 to kompletna platforma demonstracyjna i rozwojowa dla MCU STM32WBA55CGU7. Otwiera szereg możliwości zastosowań, przede wszystkim poprzez korzystanie z komunikacji o niskim poborze mocy. Należy również wymienić funkcję kanału izochronicznego Bluetooth SIG związaną z możliwościami audio dla Bluetooth Low Energy Audio, Matter as Border routera i Zigbee.