LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Farnell wprowadza do sprzedaży nowe produkty do łączności i zasilania oraz obudowy firmy Phoenix Contact

Klienci firmy Farnell mogą planować, projektować i wdrażać nowe projekty, wykorzystując łatwe w użyciu komponenty

Phoenix Contact Farnell

Farnell poinformował o rozszerzeniu oferty o nowe produkty firmy Phoenix Contact, z których część jest wyposażona w technologię Push-X umożliwiającą podłączanie zarówno sztywnych, jak i elastycznych przewodów bez użycia narzędzi, zasilacze TRIO ze zintegrowanymi wyłącznikami oraz zasilacze STEP używane przez USB z platformą Raspberry Pi i urządzeniami inteligentnego domu.

Poszerzona oferta komponentów Phoenix Contact w firmie Farnell obejmuje:

  • Connexis – to portfolio złączy do PCB opartych na złączach zaciskanych do zespołów kablowych. Obejmuje ono złącza i gniazda z poziomym lub pionowym kierunkiem połączenia, a także złącza przepustowe. Złącza z gamy D21, D31 i D32, które mają ustawienia kołków wynoszące odpowiednio 2,5 mm, 3,81 mm i 5,08 mm. Dzięki temu są odpowiednie do obsługi wielu sygnałów i napięć zasilających od 160 V do 320 V.
  • Złącza do PCB typu XPC PushX umożliwiają inżynierom łatwe podłączanie przewodów do płytek drukowanych niezależnie od ich grubości, sztywności czy elastyczności, zarówno z tulejkami, jak i bez. Zaawansowana technologia mechanizmu blokującego Push-X wstępnie napiętego styku pozwala wykonywać połączenia typu „click-and-done”, co eliminuje potrzebę stosowania narzędzi i znacznie skraca czas montażu.
  • Bloki zaciskowe XT i XTV PushX są dostępne w przekrojach nominalnych wynoszących 2,5, 6, 10 i 16 mm², umożliwiając łatwe podłączanie przewodów o przekrojach od 0,5 mm² do 25 mm². Ponieważ przewody o większych przekrojach, takie jak przewody 16 mm², są trudne do zginania, złącza boczne ułatwiają ich podłączenie.
  • Obudowy do zastosowań zewnętrznych OCS to wytrzymałe, wielkogabarytowe obudowy o klasie odporności na udary IK10 opracowane z myślą o urządzeniach elektronicznych, które muszą pracować w zakresie temperatur od -40°C do +80°C (krótkotrwale 120°C). Obudowy do urządzeń elektronicznych serii OCS są idealnym wyborem do autonomicznych systemów urządzeń pracujących w ekstremalnych warunkach.
  • Zasilacze STEP3 opracowano specjalnie do zastosowań w automatyce budynków i stosowania w tablicach rozdzielczych oraz płaskich panelach sterowania. Ich niskie straty bez obciążenia i wysoki stopień sprawności gwarantują maksymalną wydajność energetyczną w swojej klasie. Zasilacze te charakteryzują się elastycznymi opcjami montażu, w tym możliwością montażu na szynie DIN lub na równej powierzchni.
  • Zasilacze TRIO 3 to kompaktowe i wytrzymałe rozwiązania typu plug-and-play ze zintegrowanym zabezpieczeniem urządzeń. Nowe zasilacze TRIO POWER ze zintegrowanym wielokanałowym zabezpieczeniem urządzeń wyróżniają się niewielką budową, trwałym i niezawodnym zasilaniem, łatwą obsługą, funkcjami inteligentnej diagnostyki oraz interfejsem IO-Link.

Więcej informacji